تاریخ: ۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

چشم‌انداز صعودی دوج‌کوین در روزهای آینده

دوج‌کوین همگام با سایر ارزهای دیجیتال روزهای صعودی را پشت سر می‌گذارد. مومنتوم صعودی دوج‌کوین نویدبخش تداوم روند صعودی کنونی در روزهای آینده است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین ادیشن، بازار دوج کوین (DOGE) صعودی است و این میم کوین طی چهار روز گذشته چهار کندل سبز را به ثبت رسانده است. هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۲:۰۰ روز پنج‌شنبه ۱۲ ژانویه / ۲۲ دی – دوج کوین با ۲.۶۱ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۰.۰۷۹۰۸ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی دوج کوین نیز تاکنون مطلوب بوده، زیرا ارزش آن نسبت به هفت روز گذشته ۷.۲۸ درصد افزایش یافته است. در فهرست بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش کل بازار، دوج کوین در جایگاه نهم قرار دارد.

با وجود این، دوج کوین هم‌اکنون با مقاومت ۰.۰۸۰۷۲ دلاری رو‌به‌رو است. معامله‌گران انتظار دارند که این میم کوین بتواند از این مقاومت عبور کند و به روند صعودی خود ادامه دهد. حرکت صعودی اخیر قیمت دوج کوین الگوی کندل صعودی خاصی را در نمودار روزانه‌ی این میم کوین ایجاد کرده که نشان‌دهنده‌ی احتمال وقوع یک بریک‌اوت صعودی در آینده‌ی نزدیک است.
تحلیل رفتار قیمت یک روزه‌ی دوج کوین حاکی از شکست احتمالی سطح مقاومت ۰.۰۸۰۷۲ دلاری در روزهای آینده است. اگر دوج کوین بتواند این سطح مقاومت را در هم بشکند، احتمالا به سطوح بالاتر صعود کرده و سقف‌های جدیدی را در حوالی ۰.۰۸ دلار تست کند.
با وجود این، اگر مومنتوم صعودی فعلی دوج کوین از بین برود، قیمت این ارز دیجیتال احتمالا به منطقه‌ی حمایت ۰.۰۷۵۱۸ دلاری باز خواهد گشت. گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت هستند) تمام تلاش‌شان را برای تداوم روند صعودی کنونی به خرج می‌دهند. در حال حاضر، قیمت دوج کوین در بالای میانگین متحرک آن ایستاده است.

شاخص قدرت نسبی (RSI) دوج کوین هم‌اکنون در منطقه‌ی اشباع خرید است. این مسئله نشان می‌دهد بازار اکنون در دست خریداران است. به علاوه، اندیکاتور مکدی (MACD) نیز در ناحیه‌ی مثبت قرار دارد. این مسئله نیز نشان‌دهنده‌ی یک روند صعودی بالقوه تلقی می‌شود.
در حال حاضر، در نمودار چهار ساعته‌ی قیمت دوج کوین یک الگوی گوِه‌ی صعودی ایجاد شده و گاوها تلاش می‌کنند تا قیمت را از این الگو خارج کنند. شکسته شدن این الگو می‌تواند مومنتوم مورد نیاز را برای یک جهش صعودی تازه فراهم کند.
به این ترتیب، دوج کوین اکنون در یک موقعیت کاملا صعودی قرار دارد و به احتمال زیاد در آینده‌ی نزدیک می‌تواند سقف‌های جدیدی را تست کند. البته، دوج کوین هم‌اکنون در شرایط خاصی قرار دارد. وقوع یک بریک‌اوت در هر دو سمت می‌تواند جهت حرکت بعدی دوج کوین را تعیین کند. از این رو، گاوها باید بسیار احتیاط کنند، زیرا یک حرکت نزولی می‌تواند روند صعودی فعلی را بی‌اثر کند. ولی به طور کلی، وضعیت بازار هم‌اکنون صعودی است، و سرمایه‌گذاران با کاهش قیمت اقدام به خرید می‌کنند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید