تاریخ: ۲۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۳
2

چشم‌انداز مثبت ارز دیجیتال فانتوم (FTM)

قیمت فانتوم از مومنتوم صعودی مناسبی برخوردار است. تا زمانی که گاوها هم‌چنان بتوانند سطح مقاومت ۰.۲۰۷۶ را به چالش بکشند، چشم‌انداز فانتوم مثبت خواهد ماند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین ادیشن، بازار فانتوم (FTM) برای مدتی به شدت دچار افت قیمت و فشار فروش شد، ولی گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت هستند) تلاش‌شان را بیش‌تر کرده و پیش‌بینی‌های نزولی را بی‌اعتبار کردند. با وجود این، حکومت آن‌ها بر بازار کوتاه‌مدت بود، خرس‌ها (معامله‌گرانی که به دنبال کاهش قیمت‌ها هستند) دوباره بازار را تصرف کردند و قیمت‌ را به ۰.۲۰۳۳ دلار رساندند.
این روند نزولی را می‌توان در کاهش ۰.۳۱ درصدی ارزش بازار و افزایش ۹۶.۶۰ درصدی در حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی فانتوم مشاهده کرد. افزایش حجم معاملات هم‌زمان با کاهش قیمت حاوی این پیام است که معامله‌گران باید فعلا اندکی صبر کنند. ولی امروز، قیمت فانتوم روند رو به رشدی به خود گرفته است.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۱:۴۵ روز سه‌شنبه ۲۹ آذر – فانتوم با ۲.۰۱ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۰.۲۰۶۲ دلار معامله می‌شود. با وجود این، عملکرد هفتگی فانتوم هم‌چنان منفی است، زیرا ارزش آن نسبت به هفته‌ی گذشته ۹.۴۳ درصد کاهش یافته است. در فهرست بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش کل بازار در سایت کوین مارکت کپ، فانتوم در جایگاه شصتم قرار دارد.  

ابتدا، با استفاده از اندیکاتور آرون می‌توانیم به قدرت صعودی کنونی فانتوم پی ببریم. اندیکاتور آرون از دو خط تشکیل می‌شود؛ آرون بالا خطی است که بالاترین قیمت‌های یک دارایی را نشان می‌دهد. آرون پایین نیز خطی است که بر اساس پایین‌ترین قیمت‌های یک دارایی تشکیل می‌شود. بنابراین، تحرکات قیمت یک دارایی در حرکات و رفتارهای این دو خط منعکس می‌شوند. آرون بالا و آرون پایین در محدوده‌ی صفر تا ۱۰۰ نوسان می‌کنند.
اکنون، با حرکت صعودی امروز فانتوم، نمودار یک ساعته‌ی قیمت نشان می‌دهد که خط آرون بالا به بالای خط آرون پایین حرکت کرده است؛ این دو خط به ترتیب در سطوح ۵۰.۰۰% و ۷.۱۴% قرار دارند. این افزایش قدرت صعودی برای معامله‌گران دلگرم‌کننده است، زیرا نشان می‌دهد که احتمال افزایش قیمت در آینده نیز وجود دارد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) اکنون در عدد ۵۲.۲۴ قرار دارد؛ این عدد نشان‌دهنده‌ی تثبیت قیمت فانتوم است. شاخص قدرت نسبی در حوالی عدد ۵۰ نشان می‌دهد که میان میزان خرید و فروش تعادل ایجاد شده است، ولی پیش‌بینی می‌شود که بازار به زودی از این وضعیت متعادل خارج خواهد شد.

تا زمانی که گاوها هم‌چنان بر خرس‌ها تسلط داشته باشند، چشم‌انداز قیمت فانتوم هم‌چنان مثبت باقی می‌ماند. برای حفظ امید به صعود بیش‌تر، گاوها باید هم‌چنان سطح مقاومت ۰.۲۰۷۶ دلاری را به چالش بکشند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید