تاریخ: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۵

چطور از حرکت طلا، بازار بیت‌کوین را پیش‌بینی کنیم؟

بنا به گفته‌ی تحلیلگران، همبستگی قیمت بین طلا و بیت‌کوین وجود دارد؛ افزایش قیمت بیت‌کوین تا زمانی که طلا معکوس معناداری را نشان دهد، ادامه خواهد یافت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، سایت کیتکو نیوز، در یادداشتی به تحلیل و بررسی رابطه‌ی قیمت بیت‌کوین و طلا پرداخت و در مورد چشم‌انداز حرکت قیمت این دو دارایی اینگونه نوشت:
برای دوستداران طلا و بیت کوین، چندین تحلیلگر در توییتر بر همبستگی فزاینده بین این دو دارایی در ماه‌های اخیر تاکید کرده‌اند و به نظر می‌رسد که حرکت‌ها در بازار بیت‌کوین از تحولات طلا عقب‌تر هستند.
بینش عمیق‌تر در مورد این رابطه توسط چارلز ادواردز، بنیانگذار سرمایه‌گذاری Capriole ارائه شده است، که توییت زیر را با اشاره به رابطه‌ی زمانی بین سقف و کف‌های قیمت در بازارهای طلا و بیت کوین منتشر کرد.
«بین بیت کوین و طلا رابطه وجود دارد و طلا در حال پمپاژ است.»
شایان توجه است که هر گاه از قیمت طلا عقب بمانید، رؤیت آن آسان‌تر می‌شود. بیت‌کوین پس از طلا، بین ۰ تا ۶ ماه به قله و همچنین بین ۰ تا ۳ ماه به دره می‌رود. این فاصله تقریبی است و احتمالاً با گذشت زمان از بین خواهد رفت.

با ادامه‌ی روند صعودی قیمت طلا در سال ۲۰۲۳، نمودار بالا نشان می‌دهد که افزایش قیمت بیت کوین در آینده‌ی قابل پیش‌بینی ادامه خواهد داشت تا زمانی که یک معکوس معنادار در بازار طلا رخ دهد.
وضعیت بازار آلت کوین‌ها در حال حاضر چگونه است؟
بازار آلت کوین‌ها در روز پنج‌شنبه، دوباره به طور مساوی بین برندگان و بازندگان توزیع شد، زیرا معامله‌گران مواضع خود را مجدداً متعادل کردند تا برای مرحله‌ی بعدی در بازار آماده شوند.
ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال اکنون به ۱.۰۵ تریلیون دلار می‌رسد و نرخ تسلط بیت کوین ۴۲.۴ درصد است.
داده‌های ارائه‌شده توسط تریدینگ ویو (TradingView) نشان می‌دهد که بیت کوین در محدوده‌ی باریکی بین ۲۲,۸۷۰ تا ۲۳,۲۷۰ دلار معامله می‌شود و گاوها و خرس‌ها هیچکدام نمی‌توانند برای کنترل حرکت قیمت(پرایس اکشن) دست بالا را بگیرند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید