تاریخ: ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

چهاردهمین سالگرد پیدایش بلاک بیت کوین

۱۴ سال پیش در ۳ ژانویه ۲۰۰۹، ساتوشی ناکاموتو شبکه بیت کوین و بلاک صفر را در حدود ساعت ۱:۱۵ بعد از ظهر (ET) راه‌اندازی کرد، در بعد از ظهر شنبه. فناوری ساتوشی این امکان را فراهم می‌کند که پرداخت‌های آنلاین مستقیماً از یک طرف به طرف دیگر بدون انجام یک مؤسسه مالی ارسال شود. […]

۱۴ سال پیش در ۳ ژانویه ۲۰۰۹، ساتوشی ناکاموتو شبکه بیت کوین و بلاک صفر را در حدود ساعت ۱:۱۵ بعد از ظهر (ET) راه‌اندازی کرد، در بعد از ظهر شنبه. فناوری ساتوشی این امکان را فراهم می‌کند که پرداخت‌های آنلاین مستقیماً از یک طرف به طرف دیگر بدون انجام یک مؤسسه مالی ارسال شود. از زمانی که بیت کوین متولد شد، سیستم مالی را به طور قابل توجهی تغییر داد و جرقه کل اقتصاد ارز دیجیتال به ارزش بیش از ۸۰۰ میلیارد دلار را زد.
 
تاریخچه و اهمیت پیدایش بلاک بیت کوین
امروز چهاردهمین سالگرد پیدایش بلاک اول بیت کوین است که به عنوان بلاک صفر شناخته می‌شود، اولین بلاک بیت کوین که شبکه را بوت کرد. بلوک صفر خاص است زیرا هیچ بلاکی قبل از آن وجود ندارد و در نرم‌افزار کدگذاری شده بود تا یک نقطه شروع رسمی داشته باشد و هر نود می‌تواند از همان ابتدا بلاکچین را تأیید کند.
 

از آنجایی که بلاک صفر دارای کد سخت است، پاداش ۵۰ بیت کوین ذخیره شده در بلاک اول هرگز نمی‌تواند خرج شود. ۵۰ بیت کوین در آدرس بیت کوین ۱A1zP ذخیره می‌شود و در طول ۱۴ سال گذشته، این آدرس شاهد تعدادی از تراکنش‌های گرد و غبار ارسال شده به کیف پول بوده است. این بدان معناست که در زمان نوشتن، آدرس بیت کوین ۱A1zP دارای ۶۸.۵۶ بیت کوین در کیف پول است که هرگز نمی‌توان آن را خرج کرد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید