پنجشنبه, ۹ آذر ۱۴۰۲ /
14379
۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲
2 بازدید
۰

چه وقت شاهد خروج بیت‌کوین از رکود خواهیم بود؟

نوسان‌های قیمت بیت‌کوین به پایین‌ترین سطوح رسیده‌اند. قیمت بیت کوین و احساسات سرمایه‌گذاران بدون تغییر مانده‌اند. چه زمان شاهد تغییر این وضعیت خواهیم بود؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از نیوزبی‌تی‌سی، ۲۰۲۲ سالی سراسر سرد و تاریک برای کریپتو بوده است. در طول این سال، بیت کوین (BTC) و بیش‌تر التکوین‌های برتر بازار به شدت دچار ریزش قیمت شده‌اند. بر اساس گزارشی تحت عنوان قیمت BTC و احساسات سرمایه‌گذاران هم‌چنان بدون تغییر، میزان نوسان‌ قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال به پایین‌ترین سطوح رسیده است.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۰:۰۰ صبح روز شنبه ۳۱ دسامبر/۱۰ دی – بیت کوین با ۰.۰۷ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۶,۵۵۰ دلار معامله می‌شود. ارزش بیت کوین نسبت به هفته‌ی گذشته نیز ۱.۶۸ درصد کاهش یافته است. به این ترتیب، علی‌رغم آن‌که تغییر چشمگیری در قیمت بیت کوین مشاهده نمی‌شود، همین تغییرات اندک نیز غالبا نزولی هستند.

مدت نسبتا طولانی است که بیت کوین در محدوده‌ی ۱۶,۴۰۰ تا ۱۸,۰۰۰ دلار در نوسان بوده است. نزدیک‌ترین خط حمایت بیت کوین در حوالی ۱۶,۰۰۰ دلار قرار دارد. از آن‌جایی که سرمایه‌گذاران بیت کوین مدت زیادی است بلاتکلیف مانده‌اند، میزان فروشندگان در بازار به تدریج در حال افزایش است. به این ترتیب، قیمت بیت کوین کماکان در حال کاهش است. حجم معاملات بیت کوین نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. به این ترتیب، خرس‌ها (معامله‌گرانی که به دنبال کاهش قیمت هستند) تقریبا بر بازار مسلط‌ شده‌اند.
چنان‌چه این فشار فروش ادامه یابد، بیت کوین به زودی سطح حمایت کلیدی خود را در ۱۶‌,۰۰۰ دلار از دست خواهد داد. پادشاه ارزهای دیجیتال در طول سال ۲۰۲۲ حدود ۷۶ درصد از ارزش خود را از دست داده است.
نزدیک‌ترین سطح حمایت بیت کوین هم‌اکنون در حوالی ۱۶,۰۰۰ دلار قرار دارد. به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران بازار و با توجه به شرایط تکنیکال، بیت کوین پیش از شروع فرایند بازگشت به روند صعودی، به احتمال زیاد دچار سقوط قیمت قابل توجهی خواهد شد.
نزدیک‌ترین سطح مقاومت بیت کوین نیز در حوالی ۱۶,۹۰۰ دلار قرار دارد. عبور قیمت از این سطح می‌تواند آن را به سمت ۱۷,۴۰۰ دلار هدایت کند. در نهایت، در صورت تداوم حرکت صعودی، قیمت بیت کوین می‌تواند به بالای ۱۸,۰۰۰ دلار نیز صعود کند. با وجود این، آن‌چنان نمی‌توان به این سناریو امیدوار بود.
در مقابل، اگر بیت کوین به زیر سطح قیمت کنونی حرکت کرده و به زیر ۱۶,۰۰۰ دلار سقوط کند، احتمالا شاهد ثبت قیمت ۱۵,۸۰۰ دلاری یا کم‌تر خواهیم بود. میزان حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین کاهش یافته است؛ این مسئله نشان‌دهنده‌ی کاهش قدرت خرید برای این دارایی است.

به احتمال زیاد در ساعات باقی‌مانده از سال ۲۰۲۲، تغییر چندانی در روند کلی بیت کوین ایجاد نشود. شاخص قدرت نسبی (RSI) در نیمه‌ی پایین و نزدیک به عدد ۴۰ قرار دارد؛ این مسئله نشان می‌دهد تعداد فروشندگان از تعداد خریداران به شدت بیش‌تر است. شیب خط شاخص قدرت نسبی هم‌چنان نزولی است؛ این مسئله نیز نشان‌ می‌دهد احتمالا هم‌چنان شاهد کاهش جزئی در قیمت بیت کوین خواهیم بود.
هم‌چنین، قیمت بیت کوین زیر خط میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰ روزه قرار دارد؛ این مسئله نیز نشان می‌دهد فروشندگان بر بازار مسلط هستند.
به علاوه، میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰ روزه یک «تقاطع مرگ» را تشکیل داده است. تقاطع مرگ زمانی تشکیل می‌شود که یک خط میانگین متحرک بلندتر از یک خط میانگین متحرک کوتاه‌تر عبور کند. در این مورد، خط میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه بالای خط میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰ روزه قرار دارد. این سیگنال نیز نشانه‌ای از تسلط خرس‌ها بر بازار است.
بر اساس گزارشی تحت عنوان ژانویه معمولا ماه خوبی برای بیت‌کوین نیست! تحلیلگران بر اساس داده‌های تاریخی قیمت بیت کوین از سال ۲۰۱۳ تاکنون، به این نتیجه رسیده‌اند که ماه ژانویه در ۶۰ درصد موارد برای بیت کوین نزولی بوده است. در مقابل، فوریه تاکنون بهترین ماه برای «بازگشت» و خروج بیت کوین از رکود بوده است. ولی به طور کلی، باید هم‌چنان چشم‌انتظار یک حرکت قابل توجه در قیمت بیت کوین باشیم. زیرا به اعتقاد کارشناسان، جهت روند آتی قیمت بیت کوین فقط با یک بریک‌اوت نزولی یا صعودی از دو سطح ۱۶,۰۰۰ یا ۱۷,۰۰۰ دلار مشخص خواهد شد.

برچسب های :
8 ماه پيش [ 3063 بازدید ]
2 ماه پيش [ 117 بازدید ]
2 ماه پيش [ 44 بازدید ]
2 ماه پيش [ 33 بازدید ]
1 ماه پيش [ 31 بازدید ]
9 ماه پيش [ 31 بازدید ]
1 ماه پيش [ 31 بازدید ]
1 ماه پيش [ 30 بازدید ]
1 ماه پيش [ 29 بازدید ]
2 ماه پيش [ 29 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 8 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 9 ماه پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 28 روز پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 ماه پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 12 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 25 روز پيش [ 4 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 9 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 روز پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 روز پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 1 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 روز پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 3 بازدید ]

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید