تاریخ: ۰۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵
1

ژانویه معمولا ماه خوبی برای بیت‌کوین نیست!

از نظر تاریخی، ماه ژانویه معمولا ماه چندان مطلوبی برای بیت کوین نبوده است؛ ولی آیا فوریه می‌تواند ورق را برگرداند؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، ۲۰۲۲، سالی سراسر سرد و تاریک برای کریپتو بوده است. قیمت بیت کوین (BTC) در طول سال ۲۰۲۲ به شدت کاهش یافت. پادشاه ارزهای دیجیتال در طول این سال تقریبا ۷۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است. با وجود این، وضعیت بازار کریپتو پس از فروپاشی صرافی بزرگ اف‌تی‌ایکس بسیار وخیم‌تر نیز شده است. اکنون که دو روز بیش‌تر تا پایان این سال سخت باقی نمانده، همه‌ی نگاه‌ها به بیت‌کوین دوخته شده تا ببینند آیا سال ۲۰۲۳ را نیز نزولی آغاز خواهد کرد یا خیر. به اعتقاد یکی از کارشناسان برجسته‌ی بازار کریپتو با نام مستعار دان کریپتو در توییتر، ژانویه از نظر تاریخی ماه مطلوبی برای بیت کوین نبوده است. وی این ادعای خود را با داده‌های تاریخی بازار کریپتو ثابت کرده است. به گفته‌ی این کارشناس، از سال ۲۰۱۳ تاکنون ۶۰ درصد از ماه‌های ژانویه منجر به بازده‌ی منفی بیت کوین و ایجاد کندل‌های قرمز برای قیمت این ارز دیجیتال شده‌اند.

در مقابل، وی معتقد است ماه فوریه تاکنون بهترین ماه برای «بازگشت» بیت کوین بوده است. وی در این خصوص گفته است: «فوریه یکی از بهترین ماه‌ها برای بازگشت صعودی قیمت بیت کوین بوده است. البته، به خاطر داشته باشید که این داده‌ها شاخص قابل اعتمادی برای رفتار قیمت بیت کوین در آینده نیستند. همیشه این احتمال وجود دارد که قیمت یک دارایی برخلاف روال همیشگی خود رفتار کند.»
بیت کوین امروز در محدوده‌ی میان کف ۱۶,۴۹۷.۵۶ دلار تا سقف ۱۶,۷۶۸.۱۷ دلار معامله می‌شود. به اعتقاد این کارشناس بازار، اکنون همه‌ی ‌نگاه‌ها به منطقه‌ی میان ۱۶.۹ تا ۱۷ هزار دلار است. مدت‌ها است که بیت کوین قادر نبوده است از این محدوده به سمت بالا عبور کند. ولی عبور بیت کوین از این محدوده می‌تواند شرایط را تغییر دهد.
همان‌طور که گفته شد، بیت کوین مدت‌ها است در یک محدوده‌ی قیمت ثابت در نوسان است؛ به همین دلیل، یکی دیگر از تحلیلگران برجسته‌ی بازار کریپتو به نام الی مارتینز به این نتیجه رسیده است که جهت روند آتی قیمت بیت کوین فقط با یک بریک‌اوت از دو سطح ۱۶,۰۰۰ و ۱۷,۰۰۰ دلار مشخص خواهد شد.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۰:۱۵ روز پنج‌شنبه ۸ دی – بیت کوین با ۰.۳۳ درصد کاهش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۱۶,۵۷۸ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی بیت کوین نیز منفی بوده است، زیرا ارزش آن ظرف یک هفته‌ی اخیر ۱.۴۱ درصد کاهش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین ۰.۳۳ درصد کاهش یافته و اکنون در حدود ۳۱۹,۰۶۹,۵۶۹,۶۸۷ دلار است. هم‌چنین، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین نیز با ۵.۷۳ درصد کاهش به ۱۵,۷۸۳,۱۱۱,۵۱۸ دلار رسیده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید