تاریخ: ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸

ژاپن خواستار نظارت بیشتر بر صرافی‌ها شد

Mamoru Yanase، معاون مدیر کل آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA)، از ناظران جهانی خواست مقررات سخت‌تری را بر صنعت ارزهای دیجیتال اعمال کنند. او معتقد است که با صرافی‌های دارایی دیجیتال باید مانند بانک‌ها رفتار شود. یاناس استدلال کرد که رفتار با پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال به‌عنوان بانک‌ها می‌تواند از بحران آینده مانند FTX جلوگیری کند. […]

Mamoru Yanase، معاون مدیر کل آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA)، از ناظران جهانی خواست مقررات سخت‌تری را بر صنعت ارزهای دیجیتال اعمال کنند. او معتقد است که با صرافی‌های دارایی دیجیتال باید مانند بانک‌ها رفتار شود. یاناس استدلال کرد که رفتار با پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال به‌عنوان بانک‌ها می‌تواند از بحران آینده مانند FTX جلوگیری کند.
 
همه اینها به خاطر FTX است
به گفته یاناس، یکی از راه‌های جلوگیری از فروپاشی دیگر پلتفرم ارزهای دیجیتال این است که قانون‌گذاران با این نهادها به‌عنوان مؤسسات مالی سنتی رفتار کنند. ژاپنی‌ها به نابودی FTX اشاره کردند و گفتند ورشکستگی آن و تقلب ادعایی انجام شده توسط Sam Bankman Fried کل بخش بلاکچین را ویران کرده است.
 

از سوی دیگر، او اقدامات ناظران پولی ژاپن را ستایش کرد که به کاربران محلی FTX اجازه می‌دهد تا اواسط فوریه وجوه خود را برداشت کنند.

 

بیشتر بدانید: قوانین ارزهای دیجیتال در ژاپن

 

یاناس همچنین استدلال کرد که تنظیم‌کننده‌های جهانی باید با اجرای قوانین سخت‌گیرانه‌تر ضد پولشویی، اعمال حاکمیت پیشرفته در صنعت کریپتو، اجرای حسابرسی و کنترل داخلی، از مصرف‌کنندگان محافظت کنند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید