تاریخ: ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴

کاهش بی‌سابقه TVL در بخش Defi

کل ارزش قفل شده (TVL) در امور مالی غیرمتمرکز (defi) برای اولین بار از هفته اول فوریه ۲۰۲۱ به زیر مرز ۴۰ میلیارد دلار رسیده است. در ۱۷ دسامبر ۲۰۲۲، TVL در defi پس از کاهش بیش از ۴ درصد ارزش در ۲۴ ساعت گذشته، تقریباً ۳۹.۵۳ میلیارد دلار است. با این جال در ۱۸ […]

کل ارزش قفل شده (TVL) در امور مالی غیرمتمرکز (defi) برای اولین بار از هفته اول فوریه ۲۰۲۱ به زیر مرز ۴۰ میلیارد دلار رسیده است. در ۱۷ دسامبر ۲۰۲۲، TVL در defi پس از کاهش بیش از ۴ درصد ارزش در ۲۴ ساعت گذشته، تقریباً ۳۹.۵۳ میلیارد دلار است. با این جال در ۱۸ دسامبر این عدد به ۳۹.۹۳ تغییر پیدا کرد.
 
ارزش قفل شده در Defi به زیر ۴۰ میلیارد دلار می‌رسد
ارزش قفل شده در پروتکل‌های defi برای اولین بار در ۶۷۵ روز یا از هفته اول فوریه ۲۰۲۱ به زیر منطقه ۴۰ میلیارد دلاری کاهش یافته است. در آن دوره زمانی، این اولین بار بود که TVL در defi به ۴۰ میلیارد دلار رسید. پس از صعود از منطقه ۱ میلیارد دلاری یک سال قبلش در فوریه ۲۰۲۰، این رقم را ثبت کرد.
 

آمارها نشان می‌دهد که Makerdao بزرگترین TVL را در این آخر هفته در اختیار دارد و با ۱۴.۹۱ درصد تسلط دارد. TVL Makerdao حدود ۵.۸۹ میلیارد دلار است و در هفته گذشته ۶.۸۸ درصد از ارزش خود را از دست داده است. از نظر داده‌های قفل‌شده با ارزش، TVL Makerdao به ترتیب Lido ،Curve ،Aave و Uniswap هستند.

 

بیشتر ارزش قفل شده امروز در اتریوم نگهداری می‌شود، زیرا ارزش ۲۳.۰۶ میلیارد دلاری در برنامه‌های defi مبتنی بر ETH قفل شده است که نشان‌دهنده ۵۸.۳۳ درصد از کل ارزش قفل‌شده است. پس از TVL اتریوم، Tron ،Binance Smart Chain ،Arbitrum ،Polygon ، Avalanche ،Optimism ،Fantome ،Cronos و Solana قرار دارند.

 

بیشتر بدانید: دیفای چیست؟

 

کل توکن‌های پروتکل قرارداد هوشمند امروز ۷.۵ درصد از ارزش خود را در برابر دلار آمریکا از دست داده است که در مجموع معادل ۲۴۰ میلیارد دلار است. از بین ده توکن پروتکل قرارداد هوشمند برتر، BNB بیشترین کاهش هفتگی را داشته است زیرا در هفت روز گذشته ۱۷.۶ درصد از دست داده است. اتریوم کلاسیک (ETC) در هفته گذشته ۱۶.۳ درصد و ترون با ۲.۲ درصد ضرر در هفت روز گذشته کمترین ضرر را متحمل شدند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید