تاریخ: ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵

کاهش قابل توجه حجم تجارت جهانی کریپتو در دسامبر۲۰۲۲

طبق آمار، حجم مبادلات روزانه ارزهای دیجیتال در دسامبر ۲۰۲۲ به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. در ۱ ژانویه، داده‌ها نشان می‌دهد که ۲۲.۹۵ میلیارد دلار در ۲۴ ساعت گذشته معامله شده است، در مقایسه با دوبرابر این میزان، ۵۴.۷۸ میلیارد دلار در دو هفته قبل. در ۸ نوامبر ۲۰۲۲، ۵۵ روز قبل، در […]

طبق آمار، حجم مبادلات روزانه ارزهای دیجیتال در دسامبر ۲۰۲۲ به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. در ۱ ژانویه، داده‌ها نشان می‌دهد که ۲۲.۹۵ میلیارد دلار در ۲۴ ساعت گذشته معامله شده است، در مقایسه با دوبرابر این میزان، ۵۴.۷۸ میلیارد دلار در دو هفته قبل. در ۸ نوامبر ۲۰۲۲، ۵۵ روز قبل، در بحبوحه سقوط FTX، حجم تجارت جهانی ارزهای دیجیتال تقریباً ۱۱۵.۳۳ میلیارد دلار بود.
 
حجم معاملات کریپتو در پایان سال ۲۰۲۲، ۴۶ درصد کمتر از ماه قبل است
حجم تجارت ارزهای دیجیتال در سراسر جهان از ابتدای سال به طور قابل توجهی کاهش یافته است. به عنوان مثال، در ۲ ژانویه ۲۰۲۲، یک سال پیش، بر اساس آمار آرشیو شده coingecko.com، حجم تجارت جهانی برای دوره ۲۴ ساعته تقریباً ۷۰.۴۸ میلیارد دلار بود. حجم ۲۴ ساعته امروز در سراسر جهان با ۶۷.۴۳ درصد کاهش به ۲۲.۹۵ میلیارد دلار رسیده است. علاوه بر این، ۷۱.۶۳ درصد از کل معاملات در ۱ ژانویه ۲۰۲۳ با استیبل کوین‌ها جفت شد.
 

در حالی که تمام استیبل کوین‌های امروزی معادل ۱۶.۴۴ میلیارد دلار حجم تجارت هستند، تتر (USDT) دارای ۱۲.۴۵ میلیارد دلار است که معادل ۷۱.۶۳ درصد از کل در ۱ ژانویه ۲۰۲۳ است. دو هفته پیش در ۱۵ دسامبر، حجم تجارت جهانی ۵۴.۷۸ میلیارد دلار بود و اکثریت خوبی از این معاملات نیز در استیبل کوین‌ها بودند. حجم مبادلات ارزهای دیجیتال از ژانویه ۲۰۲۲ با افزایش ماهانه در ماه‌های می، سپتامبر و نوامبر ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید