تاریخ: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴

کاهش ۸۰ درصدی کیف‌های پول میلیون دلاری بیت‌کوین

دوازده ماه روند نزولی پیوسته در بازار کریپتو باعث شده است شمار کیف‌های پول حاوی بیش از یک میلیون دلار بیت کوین تا ۸۰ درصد کاهش یابد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین تلگراف، تعداد افراد میلیونر در بازار بیت کوین (BTC)، یعنی تعداد افرادی که دارای کیف پولی با موجودی بیش از یک میلیون دلار بیت کوین هستند، در طول دوازده ماه گذشته به شدت کاهش یافته است. بر اساس داده‌های بازار، تعداد این افراد ظرف یک سال ۸۰ درصد کم‌تر شده است.
طبق آخرین داده‌های شرکت تحلیل آن‌چین گلسنود، در حال حاضر، فقط ۲۳,۰۰۰ کیف پول وجود دارد که ارزش موجودی بیت کوین‌شان ۱ میلیون دلار یا بیش‌تر است.
بعد از آن‌که قیمت بیت کوین به سقف تاریخی خود رسید، کل بازار ارزهای دیجیتال دچار یک روند نزولی شده و به شدت سقوط کرده است؛ از همان زمان تاکنون، روز به روز از تعداد میلیونرهای بیت کوین کاسته شده است.
موسسه‌ی گلسنود که آمار کیف‌های پول بیت کوین را به طور پیوسته ردیابی می‌کند، تایید کرده که تا ۲۵ نوامبر (جمعه ۴ آذر)، ۲۳,۲۴۵ کیف پول با موجودی بیش از ۱ میلیون دلار وجود داشته است.
در حالی که در ۸ نوامبر ۲۰۲۱ (۱۷ آبان ۱۴۰۰) – زمانی که بیت کوین به بالاترین قیمت تاریخی خود، یعنی ۶۹,۰۰۰ دلار، نزدیک شده بود – تعداد کیف‌های پول با موجودی بیش از یک میلیون دلار بیت کوین ۱۱۲,۸۹۸ بود.

نکته‌ی قابل‌توجه این است که شمار آدرس‌هایی با موجودی بیش از یک میلیون دلار بیت کوین دقیقا هماهنگ با روند صعودی و نزولی بازار، زیاد و کم شده‌اند. با وجود این، از بعد از جولای ۲۰۲۲، شاهد کاهش شدید شمار این آدرس‌ها هستیم.
داده‌های کوین‌ تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ ویو نشان می‌دهند که شمار کیف پول‌های میلیون دلاری بیت کوین حدود ۷۹ درصد کاهش یافته است. قیمت بیت کوین نیز از زمان ثبت رکورد تاریخی خود تاکنون حدود ۷۷ درصد کاهش یافته است.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۰:۳۰ روز دوشنبه ۷ آذر – بیت کوین با ۲.۴۳ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۶,۱۹۰ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار بیت کوین نیز حدود ۲.۳۳ درصد کاهش یافته و اکنون ۳۱۱,۱۴۶,۶۳۰,۴۴۴ دلار است. از سویی دیگر، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین با ۳۶.۸۶ درصد افزایش به ۲۵,۰۶۷,۲۵۸,۸۴۸ دلار رسیده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید