جمعه, ۱۷ آذر ۱۴۰۲ /
14070
۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲
3 بازدید
۰

کریپتو امسال کریسمس ندارد!

بیت کوین و التکوین‌های برتر در روزهای پایانی سال در پایین‌ترین سطوح خود قرار دارند؛ ظاهرا کریسمس امسال برای کریپتو و طرفداران‌اش چندان دلچسب نخواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از نیوزبی‌تی‌سی، در این روزها، به نظر می‌رسد معامله‌گران، سرمایه‌گذاران و طرفداران کریپتو دست خود را به نشانه‌ی تسلیم بالا گرفته‌اند. حجم معاملات در صرافی‌های برتر به شدت کاهش یافته است. ارزش کل بازار کریپتو نیز فاصله‌ی زیادی از ۱ تریلیون دلار گرفته و اکنون در حدود ۸۰۹,۵۵۱,۳۵۱,۹۹۲ دلار است. بیت کوین (BTC) در ۲۱ دسامبر ۲۰۲۱ (۳۰ آذر ۱۴۰۰) در بالای سطح ۴۹,۰۰۰ دلار قرار داشت، ولی امروز، ۲۱ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آذر ۱۴۰۱)، بیت کوین در حوالی قیمت ۱۶,۸۰۰ دلار معامله می‌شود. از همین مقایسه می‌توان حدس زد که اوضاع بازار ارزهای دیجیتال و در نتیجه، سرمایه‌گذاران آن، در شب کریسمس چندان مناسب نباشد. 

حرکات صعودی بیت کوین طی چند روز اخیر بسیار ضعیف و کم‌اثر بوده‌اند. پادشاه ارزهای دیجیتال هم‌چنان در یک روند نزولی قدرتمند به سر می‌برد و اکنون در پایین‌ترین سطوح خود در طول سال جاری قرار گرفته است. هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۴:۰۰ روز چهارشنبه ۳۰ آذر – بیت کوین با ۰.۳۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۶,۸۷۲ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی بیت کوین تاکنون منفی بوده است، زیرا ارزش آن طی هفت روز گذشته ۵.۲۲ درصد کاهش یافته است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین هم‌اکنون با ۱۶.۵۴ درصد کاهش به ۱۸,۰۷۷,۹۹۸,۸۲۳ دلار رسیده است.

اتریوم (ETH) روز سه‌شنبه (۲۹ آذر) ۳.۵ درصد افزایش یافت؛ محبوب‌ترین التکوین بازار در روز جاری نیز تا این لحظه، ۰.۴۴ درصد افزایش یافته و با قیمت ۱,۲۱۵ دلار معامله می‌شود. با وجود این، عملکرد هفتگی اتریوم بسیار ضعیف بوده، زیرا ارزش آن نسبت به هفت روز گذشته ۸.۱۰ درصد کاهش یافته است.
اتریوم برای رسیدن به بالای سطح مقاومت ۱,۲۳۰ دلاری به سختی تلاش می‌کند. ولی با توجه به این‌که شاخص قدرت نسبی (RSI) آن اکنون فقط اندکی بالاتر از ۵۰ است، به نظر می‌رسد اتریوم کار سختی برای رسیدن به بالای سطح ۱,۲۳۰ داشته باشد.

سولانا (SOL) و پولکادات (DOT) در حال حاضر به ترتیب با قیمت‌های ۱۲.۱۱ دلار (۱.۸۷ درصد کاهش) و ۴.۵۳ دلار (۱.۶۸ درصد کاهش) معامله می‌شوند. ظرف یک هفته‌ی گذشته، پولکادات ۱۴.۳۵ درصد و سولانا ۱۳.۳۷ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند. قیمت پالیگان (MATIC) نیز ظرف یک هفته‌ی گذشته، ۱۳.۳۱ درصد کاهش یافته است.
استیبل کوین‌های برجسته‌ی بازار، یعنی تتر (USDT)، یو‌اس‌دی کوین (USDC) و بایننس یو‌اس‌دی (BUSD) به ترتیب با قیمت‌های ۱ دلار (بدون تغییر)، ۱ دلار (کاهش ۰.۱ درصد) و ۰.۹۹ دلار (بدون تغییر) معامله می‌شوند.
به گفته‌ی یکی از تحلیلگران برجسته‌ی بازار کریپتو، مایکل ون دی پوپ، ۱۹ ماه پیاپی است که بازار کریپتو در وضعیت نزولی قرار دارد. این تحلیلگر تاکید کرد که التکوین‌ها از ماه می ۲۰۲۱ تاکنون در حال سقوط هستند.
علی‌رغم عملکرد ضعیف و افت ارزش پادشاه ارزهای دیجیتال، التکوین‌ها نتوانسته‌اند سلطه‌ی بیت کوین را بر بازار کریپتو از بین ببرند. البته، وضعیت بسیاری از التکوین‌ها طی چند روز گذشته به تدریج بهبود یافته‌ است. با وجود این، برخی از آن‌ها هم‌چنان متحمل زیان می‌شوند. به عنوان مثال، ایکس‌دی‌سی نتورک (XDC) هم‌اکنون با ۷.۳۱ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت  ۰.۰۲۸۰۵ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی این التکوین نیز فوق‌العاده بوده است. ارزش این التکوین نسبت به یک هفته‌ی گذشته ۲۴.۰۸ درصد افزایش یافته است. در فهرست بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال دنیا از نظر ارزش کل بازار در سایت کوین مارکت کپ، ایکس‌دی‌سی نتورک در جایگاه هشتادم قرار دارد.
در مقابل، نوترینو یو‌اس‌‌دی (USDN) که در جایگاه هشتاد و یکم کوین مارکت کپ قرار دارد، بدترین عملکرد را از خود نشان داده است. ارزش این استیبل کوین نسبت به روز گذشته ۱۱.۳۴ درصد کاهش یافته و اکنون به ۰.۴۸۹۱ دلار رسیده است. عملکرد هفتگی این – به اصطلاح – استیبل کوین نیز بسیار ضعیف بوده است، زیرا ارزش آن نسبت به هفت روز گذشته نیز ۳۷.۷۷ درصد کم‌تر شده است.

برچسب های :
8 ماه پيش [ 3211 بازدید ]
5 روز پيش [ 187 بازدید ]
2 ماه پيش [ 119 بازدید ]
2 ماه پيش [ 50 بازدید ]
2 ماه پيش [ 34 بازدید ]
1 ماه پيش [ 33 بازدید ]
11 ماه پيش [ 33 بازدید ]
1 ماه پيش [ 33 بازدید ]
9 ماه پيش [ 32 بازدید ]
1 ماه پيش [ 32 بازدید ]
2 ساعت پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ساعت پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
1 روز پيش [ 6 بازدید ]
1 روز پيش [ 6 بازدید ]
1 روز پيش [ 6 بازدید ]
1 روز پيش [ 12 بازدید ]
1 روز پيش [ 6 بازدید ]
1 روز پيش [ 9 بازدید ]
1 روز پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 24 روز پيش [ 1 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 8 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 4 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 24 روز پيش [ 1 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 9 روز پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 25 روز پيش [ 1 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 12 ماه پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 4 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 12 ماه پيش [ 4 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ماه پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 2 بازدید ]

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید