تاریخ: ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۰

کمک‌های مالی FTX به محققان اولیه Covid-19

در حالی که مدیر عامل سابق FTX، سم بنکمن فراید، منتظر محاکمه خود است، گزارش‌ها نشان می‌دهد که این شرکت میلیون‌ها دلار به محققان اولیه Covid-19 اهدا کرده است. گزارش شده است که این تحقیق برای ایجاد تردید در مورد درمان‌های خاص مانند استفاده از ایورمکتین و هیدروکسی کلروکین مورد استفاده قرار گرفته است.   […]

در حالی که مدیر عامل سابق FTX، سم بنکمن فراید، منتظر محاکمه خود است، گزارش‌ها نشان می‌دهد که این شرکت میلیون‌ها دلار به محققان اولیه Covid-19 اهدا کرده است. گزارش شده است که این تحقیق برای ایجاد تردید در مورد درمان‌های خاص مانند استفاده از ایورمکتین و هیدروکسی کلروکین مورد استفاده قرار گرفته است.
 
بحث و جدل پیرامون مدیر عامل سابق FTX و تامین بودجه تحقیقاتی برای بی اعتبار کردن درمان‌های کووید-۱۹
چندین گزارش وجود دارد که ادعا می‌کند سم بنکمن فراید (SBF)، یکی از بنیان‌گذاران صرافی رمزارز منحل‌شده FTX، به تامین مالی دلایل مربوط به پیشگیری از همه‌گیری کمک کرده است. در هفته اول سال ۲۰۲۳، گزارش‌ها نشان داد که SBF قبل از اینکه به دلیل کلاهبرداری دستگیر شود، با مقامات ارشد دولت بایدن دیدار کرده است. هنگامی که از کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید در مورد این جلسات سؤال شد، به مطبوعات گفت که این جلسات شامل بحث در مورد پیشگیری از همه‌گیری است.
 

بسیاری از اخبار مربوط به کمک‌های مالی SBF به پیشگیری از بیماری همه‌گیر به دنبال گزارش‌های مختلفی است که نشان می‌دهد قرنطینه‌های کووید-۱۹ تأثیر منفی بر اقتصاد جهانی داشته است، مقالاتی که نشان می‌دهند ایورمکتین مزایای درمانی در عفونت‌های کووید-۱۹ نشان داده است و هیدروکسی کلروکین در مقابله با آن مؤثر است. علاوه بر این، بسیاری از مردم نسبت به واکسن mRNA کووید-۱۹ ابراز تردید کرده‌اند و به دلیل نگرانی‌های ایمنی، درخواست‌هایی برای حذف آن از بازار وجود دارد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید