تاریخ: ۰۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳

کمک به امور خیریه با هک کردن وبسایتی در دارک وب

گزارش شده است که یک اوکراینی ساکن ایالات متحده یک بازار عمده مواد مخدر در دارک وب روسیه را هک کرده و برخی از درآمدهای ارزهای دیجیتال را منتقل کرده است. این مرد می‌گوید پولd را که از این وب‌سایت غیرقانونی به سرقت رفته بود، به سازمانی اهدا کرد که کمک‌های بشردوستانه را در سرتاسر […]

گزارش شده است که یک اوکراینی ساکن ایالات متحده یک بازار عمده مواد مخدر در دارک وب روسیه را هک کرده و برخی از درآمدهای ارزهای دیجیتال را منتقل کرده است. این مرد می‌گوید پولd را که از این وب‌سایت غیرقانونی به سرقت رفته بود، به سازمانی اهدا کرد که کمک‌های بشردوستانه را در سرتاسر سرزمین جنگ‌زده‌اش ارسال می‌کرد.
 
بازار دارک وب روسی توسط یک اوکراینی هک می‌شود
فوربس در گزارشی اعلام کرد، الکس هولدن، کارشناس اطلاعات سایبری اوکراینی الاصل که در دهه ۱۹۸۰ کی‌یف را ترک کرد و اکنون در مکون، ویسکانسین زندگی می‌کند، ادعا می‌کند که سولاریس، یکی از بزرگترین بازارهای آنلاین مواد مخدر روسیه را هک کرده است.
 

او با حمایت تیمش در Hold Security، توانست برخی از بیت کوین‌های ارسال شده برای فروشندگان و صاحبان سایت دارک وب را در اختیار بگیرد. این ارز دیجیتال به ارزش بیش از ۲۵,۰۰۰ دلار، بعداً به بنیاد خیریه Enjoying Life، مستقر در پایتخت اوکراین، منتقل شد.

 

هولدن بدون اینکه دقیقاً چگونگب این کار را فاش کند، توضیح داد که کنترل بسیاری از زیرساخت‌های اینترنتی پشت سولاریس، از جمله برخی حساب‌های مدیریتی را به دست آورده، کد منبع وب‌سایت و پایگاه داده کاربران آن را به دست آورده و همه چیز را دستکاری کرده است.

 

برای مدتی، وی و همکارانش به کیف پول اصلی بازار نیز دسترسی پیدا کردند. در جزئیات مقاله، خریداران و فروشندگان برای واریز و برداشت وجوه از آن استفاده می‌کردند و به عنوان صرافی کریپتویی پلتفرم عمل می‌کرد.

 

با توجه به گردش مالی سریع، کیف پول به ندرت بیش از ۳ بیت کوین در یک زمان داشت. هولدن موفق شد ۱.۶ بیت کوین را تصاحب کند و آن را به Enjoying Life ارسال کند. Hold Security مبلغ ۸۰۰۰ دلار دیگر به این موسسه خیریه اهدا کرد که به افراد آسیب‌دیده از جنگ در اوکراین کمک می‌کند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید