تاریخ: ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

گاز طبیعی و طلا در دو سوی مخالف

در روزهای اخیر، در حالی که گاز طبیعی برای سومین هفته‌ی متوالی کاهش یافت، قیمت طلا توانست ۲.۴ درصد افزایش یابد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، سایت «اینوستینگ» به مرور نوسانات طلا و گاز طبیعی پرداخت و یادداشت خود را اینگونه نوشت: 
آنچه پیرامون گاز طبیعی گذشت
در بخش گاز طبیعی، قیمت‌ها برای سومین هفته‌ی متوالی کاهش یافته است و باعث شده که سوخت گرمایش برتر آمریکا در هفته ۱۷ درصد و در یک دوره سه هفته‌ای بیش از ۵۰ درصد کاهش یابد.
معاملات آتی معیار گاز در ماه فوریه در بورس کالای نیویورک، هنری هاب، پس از تعیین رسمی جلسه روز جمعه، معامله نهایی ۳.۷۶۱ دلار به ازای هر میلیون واحد حرارتی بریتانیا را در سطح ۳.۷۱ دلار به ازای هر میلی‌مترBtu به ثبت رساند. گاز فوریه ۱۰ سنت یا ۲.۶ درصد در روز کاهش یافت و در این هفته، ۷۶.۵۰ سنت یا ۱۷.۱ درصد کاهش را ثبت کرد.
با نگاهی به چشم‌انداز قیمت، دیکسیت (Dixit) بر این باور است که گاز طبیعی می‌تواند به بالای ۴ دلار بازگردد، اگرچه شانس افزایش پایدار در حال حاضر کم به نظر می‌رسد.
وی افزود: «تا زمانی که قیمت‌ها بالای ۳.۶۰ دلار باقی بماند، حرکت صعودی به سمت ۳.۸۸ دلار و به دنبال آن منطقه‌ی شکاف ۴.۲ دلاری مورد انتظار است.»
با این حال، پایداری زیر ۳.۶۰ دلار ممکن است افت را تا ۳.۰۳ دلار افزایش دهد.

در بازار طلا چه روی داد؟
قرارداد معیار معاملات آتی طلا در ماه فوریه در کامکس نیویورک پس از پایان رسمی جلسه روز جمعه با قیمت ۱۸۶۹ دلار و ۷۰ سنت به ۱۸۷۰.۵۰ دلار در هر اونس رسید. در آن روز، طلای فوریه ۲۹.۱۰ دلار یا ۱.۶ درصد افزایش یافت.
طلا در این هفته، حدود ۲.۴ درصد افزایش یافت که این صعود برای ششمین بار در هفت هفته رخ داده است. اوج جلسه جمعه ۱۸۷۰.۱۵ دلار، آزمایش قیمت ۱۸۷۱.۳۰ دلاری روز چهارشنبه بود – که بالاترین سطح طلای کامکس (Comex) از ۱۷ ژوئن تلقی می‌شود.
قیمت لحظه‌ای طلا که برخی معامله‌گران با دقت بیشتری نسبت به معاملات آتی دنبال می‌کنند، به ۱۸۶۵.۹۷ دلار رسید که ۳۲.۹۲ دلار یا ۱.۸ درصد در روز افزایش یافت و براساس مبنای هفتگی نیز ۲.۱ درصد افزایش را به ثبت رساند. اوج روزانه‌ی طلای نقطه‌ای برای جمعه ۱۸۶۹.۸۸ دلار بود که بالاترین رقم از ۱۷ ژوئن تاکنون است.
طلا: چشم‌انداز قیمت
گاوهای نر طلا باید از مناطق حمایتی ۱۸۵۰ تا ۱۸۳۰ دلار دفاع کنند تا حرکت فلز زرد را زنده نگه دارند و سطح بعدی ۱۸۹۶ دلار را آزمایش کنند.
به بیان دیکسیت «طلای نقطه‌ای چند هفته‌ای را صرف توزیع و انباشت حرکت می‌کند که عمدتاً به عنوان بلاتکلیفی تلقی می‌شود. این امر، اغلب قبل از شروع بازی بعدی اتفاق می‌افتد.»
خرید قابل توجه بالاتر از خط ۱۹۰۰ دلار، اهداف مورد نیاز ۱۹۴۰-۱۹۷۰ دلاری را در مجاورت نزدیک‌تر قرار می‌دهد.»
دیکسیت هشدار می‌دهد که روند صعودی با هر پیشرفتی به زیر ۱۸۲۵ دلار منتفی می‌شود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید