تاریخ: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۱

گزارش بازار‌ها امروز ۲۹ آبان ۱۴۰۱ | قیمت طلا ارزان تر از بازار جهانی است!

به صورت روزانه نبض بورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و دلار) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی این بازار‌ها به بررسی گزارش وضعیت قیمت و اخبار مهم بازار در همان روز خواهد پرداخت. بازار‌ها در روز جاری ۲۹ آبان ۱۴۰۱ چگونه بود؟

به گزارش نبض بورس، به صورت روزانه نبض بورسبورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و دلار) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی این بازار‌ها به بررسی گزارش وضعیت قیمت و اخبار مهم بازار در همان روز خواهد پرداخت. بازار‌ها در روز جاری ۲۹ آبان ۱۴۰۱ چگونه بود؟

بیت کوین

بازار بیت کوین در هفته گذشته بین محدوده‌ی ۱۶۸۹۰-۱۶۴۹۶ دلار در نوسان بود. قیمت این رمزارز امروز در محدوده‌ی ۱۶۵۵۳ دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته ۰.۵۹ درصد کاهش داشته است.

قیمت سکه      

 
قیمت سکه طرح جدید در هفته گذشته بین محدوده‌ی ۱۵۶۵۷۰۰۰-۱۵۲۴۵۰۰۰ تومان در نوسان بود. قیمت این سکه امروز در محدوده‌ی ۱۵۴۹۶۰۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته ۰.۰۴ درصد کاهش داشته است.
محمد کشتی آرای با بیان اینکه فروش اوراق عرضه سکه باعث جذب سرمایه‌های برای خریداران طلا شده است، افزود: از آنجایی که برخی از سرمایه گذاران و خریداران طلا دنبال فرصتی برای معامله سکه بودند انتشار اوراق سکه شرایطی را فراهم کرد که بخشی از نقدینگی وارد این بازار شود و بعد از آن شاهد رکودی در بازار فیزیکی سکه بودیم و قیمت این کالا در بازار هم کاهش یافت، به طوری که در شرایط کنونی حباب سکه تا حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان کاهش یافته و حباب طلا که برای هر مثقال طلا به ۲۰۰ هزار تومان رسیده بود هم از بین رفته است.
به گفته‌ی تحلیل بازار، کشتی آرای با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی به دلیل رکود بازار، قیمت طلا در کشور کمتر از نسبت انس طلا است، افزود: به عبارت دیگر حباب طلا منفی شده، یعنی با در نظر گرفتن قیمت انس جهانی و ارزش دلار در حال حاضر طلا در ایران ارزان‌تر از بازار جهانی است و این مساله می‌تواند تحت تاثیر نگرانی‌ها درباره افت بیشتر قیمت دلار در یک هفته گذشته باشد. او با تاکید بر اینکه با توجه به اینکه تقاضا در بازار دچار رکود شده قیمت طلای آبشده در ایران کمتر از جهانی شده، گفت: یکی از دلایل کاهش قیمت طلای آبشده افت دادوستد‌ها است و از آنجایی که در چشم انداز یک هفته آینده به نظر نمی‌رسد قیمت انس تغییر کند در بازار ایران هم شاهد نوسان چندانی نخواهیم بود، هرچند اتفاقات سیاسی مانع از کاهش قیمت طلا می‌شود.

قیمت طلا 

قیمت طلای ۱۸ عیار در هفته گذشته بین محدوده‌ی ۱۵۱۴۹۰۰-۱۴۸۵۶۰۰ تومان در نوسان بود که امروز در محدوده‌ی ۱۴۹۰۷۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته ۰.۷۴ درصد کاهش داشته است. 
یکی از شرکت‌های فلزات گرانبها اظهار نمود، طلا و نقره در ماه نوامبر افزایش قابل توجهی داشته‌اند، اما فلزات گرانبها همچنان در سال ۲۰۲۳ با مسیر سختی مواجه هستند، زیرا انتظار می‌رود سیاست پولی ایالات‌متحده به شدت فشرده بماند. تحلیلگران شرکت تحقیقاتی متالز فوکوس بریتانیا در پیش‌بینی قیمت خود در سال ۲۰۲۳ اعلام کردند که انتظار دارند میانگین قیمت طلا در سال آینده ۱۰ درصد کاهش یابد و در سه ماهه چهارم به پایین‌ترین حد در چهار سال گذشته یعنی حدود ۱۵۰۰ دلار در هر اونس برسد. به گزارش ایسنا، اگرچه انتظار می‌رود قیمت‌های طلا و نقره تا سال ۲۰۲۳ با مشکل مواجه شوند، اما متالز فوکوس گفت که هنوز هم فلزات گرانبها نقش اساسی دارند. تحلیلگران گفتند که انتظار دارند طلا و نقره از بازار‌های سهام و اوراق قرضه بهتر عمل کنند. حتی در پایین‌ترین نقطه طلا در سال جاری، با کاهش قیمت‌ها به پایین‌ترین سطح دو سال اخیر در ۱۶۱۸ دلار، این فلز گرانبها به طور قابل‌توجهی بهتر عمل کرده و امسال بیش از ۱۷ درصد کاهش داشته است.

قیمت دلار    

قیمت دلار در هفته گذشته بین محدوده‌ی ۳۱۲۰۴-۲۹۹۷۱ در نوسان بود که امروز در محدوده‌ی ۳۱۹۰۰ معامله شد و نسبت به روز گذشته ۲.۱۸ درصد افزایش داشته است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید