تاریخ: ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

یوان دیجیتال چین کم استفاده شده است

طبق گزارشی به نقل از رئیس سابق تحقیقات بانک مرکزی چین، آزمایش‌های یوان دیجیتال نتایج ناامیدکننده‌ای داشته است. این بانکدار معتقد است که شکل جدید فیات ملی هیچ سودی برای بانک‌ها نداشته است و باید فراتر از استفاده از آن به عنوان جایگزینی برای پول نقد گسترش یابد.   افراد معمولی به پول نقد و […]

طبق گزارشی به نقل از رئیس سابق تحقیقات بانک مرکزی چین، آزمایش‌های یوان دیجیتال نتایج ناامیدکننده‌ای داشته است. این بانکدار معتقد است که شکل جدید فیات ملی هیچ سودی برای بانک‌ها نداشته است و باید فراتر از استفاده از آن به عنوان جایگزینی برای پول نقد گسترش یابد.
 
افراد معمولی به پول نقد و کارت عادت دارند
به گفته ژی پینگ، مدیرکل سابق تحقیقات بانک مرکزی چین (PBOC)، استفاده‌ها از ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) بسیار کمتر از برنامه‌ریزی بوده است. پینگ این مشاهدات را در یک کنفرانس اختصاص داده شده به امور مالی دیجیتال بیان کرد.
 
او به نقل از خبرگزاری مالی Caixin و رویترز توضیح داد:
تیراژ تجمعی یوان دیجیتال در دو سال آزمایشی تنها ۱۰۰ میلیارد یوان (۱۴ میلیارد دلار) بوده است. به نظر او، کاربرد یوان دیجیتال باید گسترش یابد.
 
ژی در طول این انجمن که توسط دانشگاه Tsinghua سازماندهی شد، نتیجه گرفت:
نتایج ایده آل نیستند.
 
وی تاکید کرد:
آنچه باید تغییر کند این است که یوان دیجیتال تنها به عنوان جایگزینی برای پول نقد و فقط برای مصرف عمل می‌کند.
 

ساختار بازار پرداخت که توسط پول نقد، کارت‌های بانکی و پلتفرم‌های پرداخت شخص ثالث شکل گرفته است، در حال حاضر نیازهای مصرف روزانه در چین را برآورده می‌کند.

 
وی خاطرنشان کرد:
مردم عادی به آن عادت کرده اند و تغییر آن دشوار است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید