تاریخ: ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۰

یوروپل یک طرح هرمی ارزهای دیجیتال را نابود کرد

یوروپل یک شبکه جنایی بین‌المللی را که یک طرح هرمی ارزهای دیجیتال را در بلغارستان، قبرس، صربستان و آلمان اداره می‌کرد، منهدم کرد.   یوروپل یک میلیون دلار ارز دیجیتال در کیف پول‌های فیزیکی کشف کرد در ۱۳ نوامبر، آژانس اتحادیه اروپا برای همکاری در اجرای قانون (یوروپل) اعلام کرد که با موفقیت یک شبکه […]

یوروپل یک شبکه جنایی بین‌المللی را که یک طرح هرمی ارزهای دیجیتال را در بلغارستان، قبرس، صربستان و آلمان اداره می‌کرد، منهدم کرد.
 
یوروپل یک میلیون دلار ارز دیجیتال در کیف پول‌های فیزیکی کشف کرد
در ۱۳ نوامبر، آژانس اتحادیه اروپا برای همکاری در اجرای قانون (یوروپل) اعلام کرد که با موفقیت یک شبکه جنایی را که از طریق مراکز تماس درگیر کلاهبرداری آنلاین بود، سرکوب کرده است. این شبکه در سراسر اروپا پخش شده بود.
 

به گفته یوروپل، این عملیات در ۱۱ ژانویه ۲۰۲۳ و پس از تحقیقاتی که در ژوئن ۲۰۲۲ به درخواست مقامات آلمانی آغاز شد، انجام شد. یوروپل در همکاری با مقامات ملی سایر کشورها، حملاتی را در ۲۲ مکان مختلف بین بلغارستان، قبرس و صربستان انجام داد. این منجر به دستگیری ۱۵ نفر شد که ۱۴ نفر از آنها در صربستان و یک نفر در آلمان بودند.

 

علاوه بر دستگیری‌ها، مقامات همچنین ۳ کیف پول فیزیکی حاوی تقریباً ۱ میلیون دلار ارز دیجیتال و حدود ۵۰,۰۰۰ یورو پول نقد را ضبط کردند. آنها همچنین ۳ دستگاه خودرو، تجهیزات الکترونیکی، نسخه پشتیبان حاوی اطلاعات مهم و اسناد دیگر را کشف و ضبط کردند. تحقیقات همچنان ادامه دارد زیرا گمان می‌رود که این شبکه جنایی مراکز تماس بیشتری نسبت به آنچه مورد حمله قرار گرفته است دارد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید