تاریخ: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

یورو/دلار بالاترین سطوح را از آن خود کرد

در حالی که دلار آمریکا تحت فشار قرار دارد، جفت ارز یورو/دلار با حمایت اظهارات تندورانه‌ «کریستین لاگارد» هفته‌ی معاملاتی را با افزایش ملایم به اتمام رساند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از سایت اینوستینگ، جفت یورو/دلار، در مسیر ثبت یک کندل سبز هفتگی، آخرین روز معاملاتی هفته را با افزایش ملایم به پایان می‌رساند، این در حالی است که دلار همچنان تحت فشار است. با نگاهی به رویدادهای هفتگی آنچه مسلم است اظهارات تندروانه‌ی کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) در روز جمعه به حفظ این جفت ارز در نزدیکی بالاترین سطح چند ماه اخیر کمک کرد.
جفت یورو/دلار (EUR/USD) در زمان نگارش این یادداشت، در منطقه ۱.۰۸۴۰ معامله می‌شود که ۰.۱% بالاتر از قیمت افتتاحیه‌ی آن است. در ادامه‌ی کار، به سمت افزایش ملایم ۰.۱% هفتگی، دومین مرتبه‌ی متوالی حرکت می‌کند.
رئیس بانک مرکزی اروپا روز جمعه تکرار کرد که افزایش نرخ بهره مطابق با برنامه، ادامه خواهد داشت. لاگارد خاطرنشان کرد که هر کسی که فکر می‌کند بانک مرکزی اروپا در حال تغییر رویکرد است اشتباه می‌کند، زیرا این بانک سرسختانه در صدد است تا به منظور دستیابی به هدف خود در مورد مهار تورم، نرخ‌ها در سطحی محدودکننده باقی بماند. او همچنین اضافه کرد که منطقه یورو ممکن است تنها شاهد یک انقباض کوچک باشد.

در روز پنج‌شنبه، حساب‌های بانک مرکزی اروپا برای نشست ۱۴ تا ۱۵ دسامبر نشان داد که اگرچه بیش از یک سوم اعضای شورای حاکم، خواهان افزایش نرخ بهره به میزان ۷۵ واحد بودند، اما آنها در ازای دریافت پیام‌های مؤکد در مورد افزایش‌های آتی و یک وعده‌ی محکم برای شروع فوری سیاست پولی «سخت‌گیری کمَی»، با افزایش ۵۰ واحد پایه(bps) موافقت کردند.
در سراسر حوضچه، شاخص‌های سهام ایالات متحده به رنگ قرمز معامله شدند؛ در حالی که بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله ایالات متحده افزایش یافت و عقب‌نشینی دلار را محدود کرد. پیش از نشست کمیته‌ی بازار آزاد فدرال (FOMC) در ۱ فوریه، سرمایه‌گذاران به آخرین حضور عمومی سیاست‌گذاران فدرال رزرو قبل از دوره‌ی خاموشی، چشم خواهند دوخت.
تحلیل تکنیکال یورو/دلار با نگاهی به نمودار قیمت

از نقطه‌نظر تکنیکال، یورو/دلار (EUR/USD) با وجود از دست‌دادن کشش در نمودار روزانه، یک سوگیری کوتاه‌مدت مثبت را حفظ می‌کند. ارز مشترک همچنان بالاتر از میانگین متحرک اصلی و سطوح پشتیبانی کلیدی خود معامله می‌شود.
علاوه بر آن، در جهت صعودی، بالاترین سطح نه ماهه این هفته در ۱.۰۸۸۷ به عنوان یک مقاومت کوتاه‌مدت حیاتی است و پس از آن ناحیه ۱.۰۹۳۵ و مارک روانی ۱.۱۰۰۰ قرار دارند. از سوی دیگر، سطوح حمایت در ۱.۰۸۰۰ و SMA-20 روزه در حدود ۱.۰۷۱۰ مشاهده می‌شوند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید