تاریخ: ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵
3

یورو/دلار در آستانه‌ هفته‌ صعودی

با توجه به اینکه یورو/دلار در روز جمعه با رسیدن به حمایت ۱.۰۴۸۲، به بالاترین سطح سه روزه‌ی خود رسید، انتظار می‌رود در این هفته به روند صعودی ادامه دهد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس امپایر»، یورو/دلار (EUR/USD) در روز جمعه به سطح حمایت ۱.۰۴۸۲ دست یافت و از آنجا به بالاترین سطح سه روزه رسید. فروش در اوایل صبح، میانگین متحرک نمایی ۳۴ (EMA-34) را در جهت نزولی شکست، اما قیمت متعاقبا بالاتر از آن معامله شد و به نظر می‌رسد که پایان روز، سطحی بالاتر از آن خواهد بود. این یک رفتار صعودی است که در هفته‌ی آینده ادامه می‌یابد.
علائم صعودی هفتگی
همچنین علائم صعودی به صورت هفتگی وجود دارد؛ زیرا به نظر می‌رسد این جفت هفته را با الگوی کندل چکشی صعودی کامل می‌کند. اگرچه این الگوی یک هفته‌ای نزدیک به کف روند نیست، اما ماهیت صعودی مجدد یورو/دلار (EUR/USD) را منعکس می‌کند. این الگوی یک روزه نشان می‌دهد فروشندگان در اوایل روز مسئول هستند، اما در پایان روز این خریداران هستند که کاملاً مسئولیت را به دست می‌گیرند. شایان توجه است که احساسات در یک روز از نزولی به صعودی تغییر می‌کند. باید دید که آیا این روند ادامه خواهد داشت یا خیر، البته در حال حاضر چنین موضوعی، ممکن به نظر می‌رسد. واقعیت این است که این جفت پس از سقوط به زیر روند صعودی در اوایل هفته، در نهایت، هفته را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۵ هفته‌ای به پایان می‌رساند.

آیا اصلاح تمام شده است؟
با توجه به حرکت قیمت (پرایس اکشن) صعودی روز جمعه، این احتمال وجود دارد که یورو/دلار آمریکا یک اصلاح ۲.۴ درصدی را در پایین‌ترین حد امروز انجام دهد. اصلاح ۵۰ درصدی رالی قبلی نیز در آن نقطه انجام شد. میانگین متحرک نمایی ۳۴ روزه همچنان یک شاخص روند کلیدی برای حمایت از روند است.
همچنین مهم است که توجه داشته باشید به غیر از یک افت کوتاه در دره، قیمت بالاتر از حمایت خط روند نزولی باقی مانده است. این موضوع به خط روند نزولی، در آینده اندکی بیشتر اهمیت می‌بخشد.
سطوح قیمت برای دیده‌بانی
صرف‌نظر از علائم صعودی بالا، یورو/دلار (EUR/USD) ممکن است بیشتر تثبیت شود. ما در مرحله‌ی بعد باید شاهد تقویت بیشتر نشانه‌هایی باشیم که می‌تواند ادامه یابد.
شکست صعودی تا زمانی که یک بسته‌ی روزانه بالاتر از آخرین نوسان ۱.۰۷۱۳ رخ ندهد تأیید نمی‌شود. اگر این اتفاق بیفتد، احتمالاً این جفت از بالاترین روند قبلی ۱.۰۷۳۶ فراتر خواهد رفت. متعاقباً امتداد فیبوناچی ۱۲۷.۲ درصدی‌، اصلاح فعلی را در ۱.۰۸۰۵ و به دنبال آن گسترش ۱۶۱.۸ درصدی در ۱.۰۸۹۳ را هدف قرار می‌دهد. با این وجود، یک سطح کلیدی در حدود میانگین متحرک نمایی ۳۴ ماهه بالاتر است و اکنون در ۱.۱۰۰۸ قرار دارد.
اکنون پشتیبانی کمی پایین‌تر از کف قیمت ۱.۰۴۸۲ امروز است. اما به خط روند نزولی توجه داشته باشید، زیرا هرچه به سمت جلو می‌رویم، ارزشی را که بیانگر آن است کاهش خواهد یافت.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید