تاریخ: ۲۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۱

یکی دیگر از اعضای فینیکو در امارات دستگیر شد

مقامات اجرای قانون در امارات متحده عربی یکی از نمایندگان ارشد فینیکو را بازداشت کردند که در طرح پانزی کریپتو باعث شده بود که هزاران سرمایه‌گذار در سراسر جهان فریب بخورند. این دومین دستگیری یکی از اعضای بلندپایه این طرح هرمی در یک ماه گذشته در این کشور خلیج فارس است.   روسیه به دنبال […]

مقامات اجرای قانون در امارات متحده عربی یکی از نمایندگان ارشد فینیکو را بازداشت کردند که در طرح پانزی کریپتو باعث شده بود که هزاران سرمایه‌گذار در سراسر جهان فریب بخورند. این دومین دستگیری یکی از اعضای بلندپایه این طرح هرمی در یک ماه گذشته در این کشور خلیج فارس است.
 
روسیه به دنبال استرداد کلاهبردار فینیکو که توسط اینترپل در امارات دستگیر شد است
یکی دیگر از افرادی که در سازماندهی بزرگترین طرح‌ هرمی روسیه در سال‌های اخیر، فینیکو، نقش داشته، در امارات تحت بازداشت قرار گرفته است. بازداشت ادوارد صابیروف در این کشور عربی پس از انتشار اخباری مبنی بر دستگیری زیگمونت زیگمونتوویچ، یکی از بنیانگذاران  این طرح پانزی، در ماه گذشته منتشر شد. گفته می‌شود که هر دو نقشی کلیدی در اختلاس از میلیون‌ها نفر قربانیان این کلاهبرداری داشته اند.
 

دفتر دادستانی کل روسیه به خبرگزاری ریانووستی گفت که سابیروف در ۱۲ نوامبر در فهرست تحت تعقیب بین المللی قرار گرفت. دفتر ملی اینترپل امارات متحده عربی دستگیری وی را در ۳۰ نوامبر اعلام کرد. دفتر ملی مرکزی اینترپل روسیه قبلاً از مقامات امارات متحده عربی برای بازداشت ۶۰ روزه درخواست کرده و قصد روسیه برای درخواست استرداد وی از وزارت دادگستری این کشور را اعلام کرده است.

 

بیشتر بدانید: طرح پانزی چیست؟

 

یکی دیگر از نمایندگان برجسته فینیکو، مارات سابیروف، همچنان تحت تعقیب است. بازرسان اشاره می‌کنند که سابیروف‌ها مستقیماً با مدیریت ارشد هرم کریپتو مرتبط بودند، از نزدیکان بنیانگذار و مغز متفکر آن، کریل دورونین، که از ژوئیه ۲۰۲۱ در زندانی در روسیه به سر می‌برد اند. آنها وقتی طرح در حال فروپاشی بود به همراه زیگمونتوویچ موفق شدند روسیه را ترک کنند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید