تاریخ: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۲۲

یک میلیارد دلار کریپتو در سبد پی‌پال

شرکت پی‌پال در گزارش درآمد سه‌ماهه‌ی خود اعلام کرد، مجموعا بیش‌ از یک میلیارد دلار بیت‌ کوین، اتریوم، و دو ارز دیجیتال دیگر در اختیار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، شرکت بزرگ پی پال معادل بیش از یک میلیارد دلار بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و دو ارز دیجیتال دیگر در سبد سرمایه‌گذاری خود دارد. انتشار این خبر نشانه‌ای مثبت از روند رو به رشد میزان پذیرش کریپتو توسط شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات پرداخت تلقی می‌شود. افزایش علاقه‌مندی این قبیل شرکت‌ها باعث می‌شود افراد تازه‌وارد در بازار کریپتو با اطمینان و سهولت بیش‌تری بتوانند از ویژگی‌های مختلف این صنعت بهره‌مند شوند.
همچنین، اختصاص بیش از یک میلیارد دلار از سرمایه‌ی شرکت بزرگ پی پال به ارزهای دیجیتال نشان‌دهنده‌ی شناخت فزاینده‌ی پتانسیل‌های ارزهای دیجیتال توسط بازیگران بزرگ بازار است. این مسئله نیز به طور بالقوه به گسترش سطح پذیرش عمومی و افزایش میزان سرمایه‌گذاری در صنعت کریپتو منجر خواهد شد.
شرکت پی پال در تازه‌ترین گزارش درآمد سه ماهه‌ی خود که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارائه شد، فاش کرده است که نزدیک به ۱ میلیارد دلار ارز دیجیتال در اختیار دارد. بر اساس این گزارش، ۴۹۹ میلیون دلار بیت‌کوین، ۳۶۲ میلیون دلار در اتریوم و مجموعا ۸۲ میلیون دلار بیت‌کوین کش (BCH) و لایت‌ کوین (LTC) در سبد سرمایه‌گذاری این غول فین‌تک وجود دارد.
افزایش میزان دارایی‌های دیجیتال شرکت‌‌های معتبر ارائه‌دهنده‌ی خدمات پرداخت نشان می‌دهد، آن‌ها تمایل دارند سطح پذیرش ارزهای دیجیتال را از صنعت کریپتو فراتر ببرند. سایر شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات پرداخت مانند استرایپ و ویزا نیز با پیشنهادها و پروژه‌های جدید وارد بازار ارزهای دیجیتال شده‌اند.
شرکت مسترکارت نیز هم‌اکنون در حال بررسی امکان استفاده از شبکه‌های بلاک چین برای تایید تراکنش‌ها بوده و به تازگی زیرساخت‌هایی را برای این کار راه‌اندازی کرده است. شرکت ویزا با همکاری شرکت سرکل تصمیم دارد امکان انجام تراکنش‌های یواس‌دی کوین (USDC) را بر روی کارت‌های اعتباری مخصوص فراهم کند. این شرکت اعلام کرده که در حال راه‌اندازی پروژه‌ای برای افزایش سطح پذیرش استیبل کوین‌ها در بلاک چین‌های عمومی است.
طی چند روز گذشته، بازار کریپتو به شدت تحت فشار نزولی قرار گرفته است. بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۰:۰۰ صبح روز چهارشنبه ۱۰ می / ۲۰ اردیبهشت – ارزش کل بازار کریپتو با ۰.۰۲ درصد کاهش به رقم ۱.۱۴ تریلیون دلار رسیده است. بیش‌تر ارزهای دیجیتال برتر بازار همچنان سرخ‌پوش هستند یا تلاش می‌کنند بخشی از ضررهای سنگین چند روز اخیر خود را جبران کنند.

در لحظه‌ی نگارش این مطلب، بیت کوین با ۰.۵۴ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۲۷,۶۸۳ دلار معامله می‌شود. ظرف بیست و چهار ساعت گذشته، قیمت بیت کوین در محدوده‌ی کف ۲۷,۳۷۵ دلار تا سقف ۲۷,۸۲۴ دلار در نوسان بوده است.
با وجود این، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین هم‌اکنون با ۲۲.۵۹ درصد کاهش به رقم ۱۳,۷۲۴,۱۹۴,۶۴۸ دلار رسیده است. همچنین، ارزش بیت کوین در برابر اتریوم در حال حاضر ۰.۱۵ درصد افزایش یافته است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید