پنجشنبه, ۹ آذر ۱۴۰۲ /
5672
۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۸
3 بازدید
۰

۱۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان وام بانک مهر ایران می‌گیرند

به گزارش روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، دکتر «سید سعید شمسی‌نژاد» مدیرعامل بانک در نشست خبری خود با رسانه‌های خراسان جنوبی اظهار داشت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به‌عنوان اولین و بزرگترین بانک قرض‌الحسنه کشور فعالیت‌های خود را متمرکز بر پرداخت وام خرد و قرض‌الحسنه به آحاد جامعه کرده است. وی با بیان اینکه در […]

به گزارش بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، دکتر «سید سعید شمسی‌نژاد» مدیرعامل بانک در نشست خبری خود با رسانه‌های خراسان جنوبی اظهار داشت: به‌عنوان اولین و بزرگترین بانک قرض‌الحسنه کشور فعالیت‌های خود را متمرکز بر پرداخت خرد و قرض‌الحسنه به آحاد جامعه کرده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰هزار زوج در صف دریافت ازدواج هستند، گفت: سقف تقاضا در این بخش بسیار زیاد است؛ اما در چند ماه آینده وام ۵هزار زوج را پرداخت می‌کنیم. این بانک در حال حاضر با بیش از ۱۳۰هزار میلیارد تومان منابع، ۲.۱ درصد منابع شبکه بانکی را به خود اختصاص داده که این عدد در سال قبل ۱.۶ درصد بود.
مدیرعامل اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۱۳ میلیون نفر از این بانک استفاده کرده و ۲.۵ میلیون نفر نیز به‌صورت مداوم از سامانه‌های آن استفاده می‌کنند.
وی تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۲میلیون و ۶۰۰هزار فقره و در سال جاری نیز تا کنون یک ‌میلیون و ۶۱۰هزار فقره وام خُرد به مبلغ ۵۶۰هزار میلیارد ریال پرداخت شده است. مردم و وام‌گیرندگان استقبال بسیار خوبی از وام‌های می‌کنند و معوقات این بانک کمترین معوقه در شبکه بانکی است.
بیشترین وام، کمترین معوقات؛ کارنامه روشن
مدیرعامل میزان معوقات را نیم درصد اعلام کرد و افزود: این بانک کمترین میزان معوقات را در شبکه بانکی دارد؛ در حالی که بالاترین تعداد را پرداخت می‌کند.
وی با بیان اینکه منابع در سال جاری ۵۱ درصد رشد داشته است، عنوان کرد: این رقم بالاترین رشد منابع در شبکه بانکی است؛ به طوری که متوسط رشد منابع در سایر بانک‌ها ۲۰ درصد بوده است.
شمسی‌نژاد یادآور شد: یکی از اتفاقات خوب امسال پذیرش بانک‌های قرض‌الحسنه در بازار بین بانکی بود که می‌تواند به مدیریت بانک‌ها کمک کند.
وی گفت: افزایش سقف بانک‌های قرض‌الحسنه از ۵۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان برای اشخاص حقیقی و ۵۰۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۶ ساله برای اشخاص حقوقی از دیگر اقدامات انجام شده در سال جاری است.
مدیرعامل از تأمین مالی قرض‌الحسنه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور خبر داد و گفت: تا کنون ۱۵۰ فقره تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت شده و تا ۲ ماه آینده به ۱۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان وام قرض‌الحسنه بدون معدل پرداخت خواهد شد.
پرداخت بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان فرزندآوری
وی بیان کرد: در زمینه تکلیفی، هر سال جزو بانک‌هایی با بیشترین میزان پرداخت وام است و در این زمینه رتبه چهارم را داریم.
شمسی‌نژاد از پرداخت بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان فرزندآوری توسط این بانک خبر داد و گفت: در این زمینه صف خاصی وجود ندارد و وام به‌مرور در حال پرداخت است.
وی تصریح کرد: در رابطه با مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، سال قبل حدود ۴۰۰ میلیارد تومان پرداخت شد که سال جاری نیز در مجموع ۱۵۰۰ میلیارد تومان تعیین شده و پوششی ۹۵ درصدی خواهیم داشت.
مدیرعامل خاطرنشان ساخت: در حوزه مددجویان بهزیستی نیز امسال تقریباً رشد ۲۵۰ درصدی را در پرداخت خواهیم داشت.
پرداخت روزانه ۸۵۰۰ فقره
وی با بیان اینکه توسعه خدمات غیرحضوری از جمله برنامه‌های مهم است، عنوان کرد: اکنون به‌طور روزانه حدود ۹ هزار افتتاح حساب و بیش از ۸۵۰۰ فقره پرداخت داریم.
شمسی‌نژاد ادامه داد: سعی ما معطوف به گسترش هر چه بیشتر خدمات غیرحضوری است. اکنون روزانه ۴هزار افتتاح حساب به‌صورت غیرحضوری انجام‌ می‌شود و تلاش داریم تا پایان سال دو سوم افتتاح حساب‌ها و ۳۰ درصد‌ ‌های بانک به‌صورت آنلاین انجام شود.
وی از اخذ مجوز انتقال حساب دستگاه‌های دولتی به خبر داد و یادآور شد: دستگاه‌های دولتی می‌توانند برای پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل خود این بانک را انتخاب کنند؛ از این طریق هدف ما یعنی هر ایرانی یک کارت قرض‌الحسنه تا چند سال آینده محقق خواهد شد.
رتبه نخست پرداخت تکلیفی در خراسان جنوبی
«وحید مرادنژاد» مدیر شعب در خراسان جنوبی نیز در این نشست خبری گفت: سال جاری در استان ۳۱۰ فقره ازدواج پرداخت شده و از لحاظ میزان پرونده‌های در صف انتظار نسبت به سایر بانک‌ها بسیار جلوتر هستیم.
وی افزود: تعهد پرداخت به مددجویان بهزیستی در استان امسال ۹۸ میلیارد ریال است که تاکنون ۵۰ درصد این رقم پرداخت شده است.
مرادنژاد ادامه داد: تکلیفی کمیته امداد حضرت امام (ره) نیز ۲۵۰ میلیارد ریال بوده که بیش از ۷۵ درصد آن پرداخت شده است.
مدیر شعب در استان خراسان جنوبی با بیان اینکه در بخش تکلیفی، رتبه نخست استان را دارد، تصریح کرد: به دنبال توسعه و عدالت‌محوری هستیم؛ بنابراین خودمان پیگیر گسترش همکاری با سازمان‌های مردم‌نهاد مرتبط با رفع محرومیت هستیم.
مرادنژاد اظهار داشت: پرداخت به شرکت‌های دانش‌بنیان نیز در دستور کار قرار گرفته که به‌ویژه برای بهبود شرایط کاری جوانان تحصیل‌کرده استان بسیار مهم و تأثیرگذار خواهد بود.

8 ماه پيش [ 3063 بازدید ]
2 ماه پيش [ 117 بازدید ]
2 ماه پيش [ 44 بازدید ]
2 ماه پيش [ 33 بازدید ]
1 ماه پيش [ 31 بازدید ]
1 ماه پيش [ 31 بازدید ]
9 ماه پيش [ 31 بازدید ]
1 ماه پيش [ 30 بازدید ]
1 ماه پيش [ 29 بازدید ]
11 ماه پيش [ 29 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 8 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 3 بازدید ]
28 روز پيش [ 9 بازدید ]
10 ماه پيش [ 2 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
3 ماه پيش [ 2 بازدید ]
3 ماه پيش [ 8 بازدید ]
24 روز پيش [ 5 بازدید ]
10 ماه پيش [ 2 بازدید ]
4 ماه پيش [ 1 بازدید ]
7 ماه پيش [ 3 بازدید ]
1 سال پيش [ 2 بازدید ]
10 ماه پيش [ 2 بازدید ]
24 روز پيش [ 12 بازدید ]
3 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 1 بازدید ]
11 ماه پيش [ 4 بازدید ]
4 ماه پيش [ 1 بازدید ]
5 ماه پيش [ 0 بازدید ]
3 ماه پيش [ 10 بازدید ]
12 ماه پيش [ 3 بازدید ]
6 ماه پيش [ 3 بازدید ]

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید