تاریخ: ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

۱.۵ میلیارد دلار پول از DeFi به سرقت رفته

سال ۲۰۲۲ سال خوبی برای بازیگران بد بود. شرکت‌های ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲ با مشکلات مالی و ورشکستگی چندین شرکت مواجه شدند. بر اساس گزارش فوربس، علاوه بر این چالش‌ها، بیش از ۳ میلیارد دلار در سال جاری از پروژه‌های کریپتو به سرقت رفت. این عقب‌نشینی‌ها باعث آشفتگی در صنعت شده و نگرانی‌هایی را […]

سال ۲۰۲۲ سال خوبی برای بازیگران بد بود. شرکت‌های ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲ با مشکلات مالی و ورشکستگی چندین شرکت مواجه شدند. بر اساس گزارش فوربس، علاوه بر این چالش‌ها، بیش از ۳ میلیارد دلار در سال جاری از پروژه‌های کریپتو به سرقت رفت. این عقب‌نشینی‌ها باعث آشفتگی در صنعت شده و نگرانی‌هایی را در مورد ثبات آن ایجاد کرده است.
 
پروتکل‌های DeFi بیشترین ضرر را در سال ۲۰۲۲ متحمل شدند
بر اساس این گزارش، پروژه‌های کریپتو شاهد بیش از ۱۲۵ هک بوده و پنج سرقت اصلی همگی شامل پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) اند و  ۱.۴۸ میلیارد دلار از کل مبلغ سرقت شده را تشکیل می‌دهند.
 

فوربس تاکید کرد که این پنج سرقت بزرگ ارزهای دیجیتال از هک زنجیره‌ای متقابل، سوء استفاده از کد و حملات وام فلش تشکیل شده است.

 

پنج هک برتر عبارتند از سوء استفاده ۶۲۵ میلیون دلاری Ronin Network، سرقت ۳۲۵ میلیون دلاری Wormhole، هک ۱۹۰ میلیون دلاری Nomad Bridge، حمله وام فلش ۱۸۲ میلیون دلاری Beanstalk Farms و ۱۶۰ میلیون دلار سوء استفاده Wintermute.

 

بر اساس این گزارش، هک‌های DeFi حدود ۴۹ درصد از کل مبلغ سرقت شده توسط هکرها در سال جاری را تشکیل می‌دهند. این امر منجر به کاهش سرمایه‌گذاری در این بخش شده است، زیرا داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین Elliptic نشان می‌دهد که پروتکل‌های DeFi میزان ۷۵ درصد از کل ارزش قفل شده (TVL) خود را در سال ۲۰۲۲ از دست داده اند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید