تاریخ: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۷

۲۰۲۲؛ رکود طلا، سقوط کریپتو!

ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ در عمق رکود بوده‌اند و از این رو، ورشکستگی نهادهای کریپتو امری اجتناب‌ناپذیر است؛ اما طلا نیز سال غم‌انگیزی را به پایان رساند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «فین‌بولد نیوز» صحنه‌ی بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ تحت تأثیر قیمت‌های رکود قرار گرفته است که از عواقب سوء آن، می‌توان به ورشکستگی چندین نهاد اشاره کرد؛ البته این سناریو در بحبوحه‌ی شرایط نزولی پایدار روی داده است.
در همین راستا، ای‌بی تاکر مدیر شرکت سلطنتی فلزات گرانبهای رویالتی متالا (Metalla Royalty) در مصاحبه‌ای با کیتکو نیوز در تاریخ ۲۶ نوامبر، نسبت به ورشکستگی‌های قریب‌الوقوع بیشتر، برای نهادهای کریپتو هشدار داده است.
به گفته‌ی تاکر، ورشکستگی‌های صنعت کریپتو به معنای از بین‌رفتن این بخش نیست و اشاره کرد که وضعیت فعلی عمدتاً به دلیل حدس و گمان‌های بیش از حد است.
شایان ذکر است که اظهارات او زمانی بیان می‌شود که بازار ارزهای دیجیتال با موارد ورشکستگی پرمخاطب مواجه شده است که آخرین مورد آن سقوط صرافی FTX است. در واقع، پرونده FTX تأثیر موجی منحصر به فرد خود را داشته است و سایر شرکت‌های مرتبط نیز به ورشکستگی احتمالی، خیره مانده‌اند.

قبل از آن، پلتفرم وام‌دهی کریپتو سلسیوس نتورک، پس از توقف برداشت‌های کاربران، اعلام ورشکستگی کرد. جالب توجه است که تاکر اظهار داشت که چنین رویدادهایی نباید تعجب‌آور باشد.
علاوه بر این، در بحبوحه‌ی عوامل اقتصادی کلان غالب که به وسیله‌ی تورم بالا هدایت می‌شوند، ورشکستگی‌ها تا حدی به گسترش بازار نزولی ارزهای دیجیتال کمک کرده‌اند. ناگفته نماند که فضای تورمی باعث ترس از رکود اقتصادی شده است.
آیا صعود طلا در سال ۲۰۲۳ حتمی است؟
در میان شرایط حاکم، بیت کوین (BTC) نتوانسته است انتظارات را برای خدمت به عنوان محافظ در برابر تورم و جایگزینی احتمالی برای طلا برآورده کند. با تثبیت بیت کوین به زیر ۱۷۰۰۰ دلار، تاکر پیش‌بینی می‌کند که طلا احتمالاً تا پایان سال افزایش خواهد یافت و اوج‌های جدیدی را به دست خواهد آورد.

این مدیر تحلیلگر پیش‌بینی کرد که طلا احتمالاً در آغاز سال ۲۰۲۳ به بازار خواهد آمد و اشاره کرد که این فلز گرانبها به طور بالقوه به ۲۰۷۰ دلار خواهد رسید تا بالاترین قیمت قبلی را تکرار کند. البته با تمام این‌ها، وی خاطرنشان کرد که طلا سال را با شرایطی افسرده و مغموم به پایان خواهد رساند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید