تاریخ: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

CBDCها آینده پول بانک‌های مرکزی هستند

پنل مجمع جهانی اقتصاد (WEF) متشکل از بانک‌های مرکزی و ارائه‌دهندگان فناوری جهانی، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را به عنوان آینده پول بانک مرکزی معرفی کرده است و آنها را به عنوان یکی از راه‌حل‌های محدودیت‌ها در بخش پرداخت امروز معرفی می‌کند. با این حال، آنها همچنین بیان کرده اند که محدودیت‌های متعددی وجود […]

پنل مجمع جهانی اقتصاد (WEF) متشکل از بانک‌های مرکزی و ارائه‌دهندگان فناوری جهانی، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را به عنوان آینده پول بانک مرکزی معرفی کرده است و آنها را به عنوان یکی از راه‌حل‌های محدودیت‌ها در بخش پرداخت امروز معرفی می‌کند. با این حال، آنها همچنین بیان کرده اند که محدودیت‌های متعددی وجود دارد که هنوز باید مورد توجه قرار گیرد.
 
پنل WEF مزایای CBDCها را توضیح می‌دهد
یک پنل ارز دیجیتال بانک مرکزی که بخشی از نشست داووس مجمع جهانی اقتصاد (WEF) است، تاکید کرد که انتظارات زیادی از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) به عنوان بخشی از آینده پول بانک مرکزی دارد.
 

این هیئت متشکل از مدیران بانک مرکزی مانند خولیو ولارده، رئیس بانک مرکزی پرو، لستجا کگانیاگو، رئیس بانک مرکزی آفریقای جنوبی و امیر یارون، رئیس بانک مرکزی اسرائیل، به چندین مزیت فرضی این ابزارهای مالی جدید اشاره کرد، اما همچنین بر مشکلات در اجرای کارآمد آنها تأکید کرد.

 

بیشتر بدانید: ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC چیست؟

 

Velarde توضیح داد که به نظر او، CBDCها به عنوان راه‌حلی برای پرداخت‌ها و اعتباری که فراتر از یکپارچگی بانکی است، در حال افزایش هستند. از نظر وی، نقش بانک‌های مرکزی در ساخت این ابزارها با ایجاد استانداردها و همچنین ادغام بانک‌های خصوصی در حلقه مرتبط است و در عین حال برای افرادی که هنوز از سیستم بانکداری سنتی خارج شده‌اند، شمول مالی را فراهم می‌کنند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید