تاریخ: ۲۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲

FSB با شرکت‌های کریپتویی مانند بانک‌ها رفتار می‌کند

هیئت ثبات مالی قصد دارد در چارچوب نظارتی آتی خود، با شرکت‌هایی که خدمات ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند مانند بانک‌ها رفتار کند. بزرگترین ناظر مالی جهان، FSB، قصد دارد در سال ۲۰۲۳ دستورالعمل‌های نظارتی را برای ارزهای دیجیتال ارائه کند.   تنظیم کریپتو به عنوان بانک به گزارش فایننشال تایمز، FSB قصد دارد در ماه‌های […]

هیئت ثبات مالی قصد دارد در چارچوب نظارتی آتی خود، با شرکت‌هایی که خدمات ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند مانند بانک‌ها رفتار کند. بزرگترین ناظر مالی جهان، FSB، قصد دارد در سال ۲۰۲۳ دستورالعمل‌های نظارتی را برای ارزهای دیجیتال ارائه کند.
 
تنظیم کریپتو به عنوان بانک
به گزارش فایننشال تایمز، FSB قصد دارد در ماه‌های آینده جدول زمانی را برای تنظیم‌کننده‌های جهانی تعیین کند. این کار آن‌ها را قادر می‌سازد تا اولین توصیه‌های خود را در مورد مقررات جهانی ارزهای دیجیتال اجرا کنند.
 

این حرکت بخشی از یک فشار شتابان برای تنظیم و محدود کردن فعالیت‌های کریپتویی پس از یک سال فجایع شرکت‌های برجسته است. با این حال، چیزی که اکثر سیاست‌گذاران نمی‌توانند درک کنند این است که رمزارز مقصر نیست، این افرادی هستند که این شرکت‌های وام‌دهنده متمرکز را اداره می‌کنند.

 
دبیر کل FSB، دیتریش دومانسکی، به FT گفت که تنظیم‌کننده به دنبال راهی روشن برای صنعت کریپتو است. وی با رفع ترس از اینکه آنها در شرف سرکوب بخش مالی نوپا هستند، افزود:
بسیاری از فعالان بازار کریپتو استدلال می‌کنند که مقامات با نوآوری دشمنی دارند. می‌توانم بگویم تاکنون، مقامات نسبتاً سازگار بوده‌اند. رویدادهای اخیر این شناخت را تقویت کرده است که پرداختن به خطرات واقعاً فوری است.
 

با این حال، او همچنین گفت که هدف این است ارائه‌دهندگان خدمات کریپتو را مانند بانک‌ها تنظیم کنیم اگر همان خدماتی را ارائه دهند که بانک‌ها ارائه می‌کنند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید