تاریخ: ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷
1

Group One سهامدار MicroStrategy شد

Group One، یک شرکت تجاری اختصاصی، بر اساس پرونده اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) 1.3 میلیون سهم MicroStrategy (MSTR) به ارزش ۲۴۰ میلیون دلار خریداری کرده است.   خرید ۲۴۰ میلیون دلاری شرکت Group One همانطور که بلومبرگ در روز سه‌شنبه گزارش داد، این خرید ۱۳.۵ درصد از سهام MicroStrategy را به خود […]

Group One، یک شرکت تجاری اختصاصی، بر اساس پرونده اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) 1.3 میلیون سهم MicroStrategy (MSTR) به ارزش ۲۴۰ میلیون دلار خریداری کرده است.
 
خرید ۲۴۰ میلیون دلاری شرکت Group One
همانطور که بلومبرگ در روز سه‌شنبه گزارش داد، این خرید ۱۳.۵ درصد از سهام MicroStrategy را به خود اختصاص می‌دهد که رئیس اجرایی آن مایکل سیلور است. Group One بازارساز و تامین‌کننده نقدینگی قرارداد‌های آپشن سهام ایالات متحده و سایر اوراق بهادار است. MicroStrategy یک شرکت نرم‌افزاری سازمانی است و به دلیل اینکه یکی از بزرگترین دارندگان بیت کوین در جهان است، مشهور است. این شرکت بیش از ۱۳۱,۰۰۰ بیت کوین دارد، در حالی که Saylor شخصاً مالک ۱۷,۰۰۰ بیت کوین دیگر است.
 

با توجه به قرار گرفتن در معرض این دارایی، MSTR به نماینده‌ای برای سرمایه‌گذاران آمریکایی تبدیل شده است که به دنبال قرار گرفتن در معرض بیت کوین هستند. ایالات متحده در حال حاضر فاقد ETF بیت کوین است، به این معنی که راه‌های رسمی برای به دست آوردن قرار گرفتن در معرض مستقیم برای سرمایه‌گذاران ایالات متحده محدود است.

 

به این ترتیب، MSTR نیز قربانی سال پرفراز و نشیب بیت کوین در سال ۲۰۲۲ بود که در طول سال ۷۴ درصد کاهش یافت. MicroStrategy در سه ماهه دوم ۲۰۲۲ متحمل ضرر ۱ میلیارد دلاری در بیت کوین خود شد. مایکل سیلور در این زمان از سمت خود به عنوان مدیر عامل صرف کناره‌گیری کرد، اما این شرکت به استراتژی بیت کوین خود متعهد ماند.

 

این شرکت اولین فروش بیت کوین خود را در اواخر سال گذشته برای ۷۰۴ بیت کوین انجام داد، اما تنها چند روز بعد با خرید مجدد این سکه‌ها، سود مالیاتی ایجاد کرد. با این وجود، این از نظر فنی یک وعده شکست خورده از سوی مایکل سیلور است که MicroStrategy هرگز سکه‌های خود را نمی‌فروشد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید