تاریخ: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

IMF خواستار اقدام سریع نظارتی برای کریپتو است

رئیس بخش صندوق بین‌المللی پول (IMF) و معاونش، خواستار اقدامات بیشتر در جنبه نظارتی برای جلوگیری از فراز و نشیب‌های ارز دیجیتال بر بانک‌ها و مؤسسات مالی سنتی هستند. نوبویاسو سوگیموتو، معاون بخش نظارت و مقررات مالی صندوق بین‌المللی پول و بو لی، معاون مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، بر این باورند که با توجه […]

رئیس بخش صندوق بین‌المللی پول (IMF) و معاونش، خواستار اقدامات بیشتر در جنبه نظارتی برای جلوگیری از فراز و نشیب‌های ارز دیجیتال بر بانک‌ها و مؤسسات مالی سنتی هستند. نوبویاسو سوگیموتو، معاون بخش نظارت و مقررات مالی صندوق بین‌المللی پول و بو لی، معاون مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، بر این باورند که با توجه به پیوندهای فزاینده بین امور مالی قدیمی و کریپتو، نوسانات ارزهای دیجیتال ممکن است خطرات سیستماتیکی را برای بازار ایجاد کند.
 
درخواست صندوق بین‌المللی پول برای مهار سرایت کریپتو در آینده
نوسانات و بی‌ثباتی بازارهای ارزهای دیجیتال، شروع به نگرانی تنظیم‌کنندگان از سراسر جهان کرده است. در ۱۸ ژانویه، نوبویاسو سوگیموتو، معاون بخش نظارت و مقررات مالی صندوق بین‌المللی پول و بو لی، معاون مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، مقاله‌ای منتشر کردند و در مورد تأثیری که نوسانات بازارهای کریپتو ممکن است بر سیستم مالی موجود داشته باشد، هشدار دادند.
 

این مقاله خاطرنشان می‌کند که بی‌ثباتی ایجاد شده در بازارهای کریپتو در نتیجه فروپاشی مختلف توکن‌ها و صرافی‌ها ممکن است بر بازارها و مؤسسات سنتی تأثیر بگذارد، با توجه به عمیق‌تر شدن پیوندهای فعلی بین این دو سیستم.

 

به گفته نویسندگان، تنظیم این بازارها یکی از عناصر جلوگیری از وقوع این امر است که همچنین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در بازارهای توسعه‌یافته به دلیل بازدهی که ارائه می‌دهند به سمت برخی از این دارایی‌ها هجوم آورده اند.

 
در پست وبلاگ صندوق بین‌المللی پول آمده است:
اقتصادهای پیشرفته همچنین مستعد خطرات ثبات مالی ناشی از کریپتو هستند، با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران نهادی دارایی‌های استیبل کوین را افزایش داده اند که توسط نرخ بازده بالاتر در محیط با نرخ بهره پایین پیش از این جذب شده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید