تاریخ: ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۸

Wash Trading به دنیای NFTها هم راه یافت

گزارش اخیر منتشر شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین Dune نشان داد که تقریبا ۶۰ درصد از حجم معاملات توکن غیرمثلی (NFT) در سال جاری، معاملاتی برای Wash Trading بوده است.   نزدیک به ۶۰ درصد از حجم معاملات NFT در سال ۲۰۲۲، Wash Trading بود Wash Trading نوعی دستکاری بازار است که در […]

گزارش اخیر منتشر شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین Dune نشان داد که تقریبا ۶۰ درصد از حجم معاملات توکن غیرمثلی (NFT) در سال جاری، معاملاتی برای Wash Trading بوده است.
 
نزدیک به ۶۰ درصد از حجم معاملات NFT در سال ۲۰۲۲، Wash Trading بود
Wash Trading نوعی دستکاری بازار است که در آن یک معامله‌گر برای ایجاد ظاهر افزایش حجم معاملات و فعالیت در بازار، اوراق بهادار را خریداری و می‌فروشد. در کریپتو، این فعالیت‌ها شامل خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال، توکن‌های مثلی یا غیرمثلی در پلتفرم‌های معاملاتی است که قصد دارند حجم تراکنش‌ها را افزایش دهند. هدف نهایی گمراه کردن سایر معامله‌گران در مورد سطح تقاضا برای دارایی است.
 

یک نمونه از Wash Trading در زمینه توکن‌های غیرمثلی (NFT) ممکن است شامل معامله‌گری باشد که دارای یک NFT خاص است و می‌خواهد این تصور را ایجاد کند که تقاضای بالایی دارد. معامله‌گر می‌تواند چندین حساب در یک بازار NFT راه‌اندازی کند و از آن‌ها برای خرید و فروش NFT به صورت رفت و برگشتی استفاده کند و ظاهر حجم معاملات بالایی را ایجاد کند و قیمت آن دارایی را بالا ببرد.

 

به گفته Dune، معاملات شستشو (Wash Trading) در صنعت کریپتو در سال ۲۰۱۹ مورد توجه قرار گرفت اما در سال ۲۰۲۲ به فضای NFT مربوط شد. این شرکت تحلیلی خاطرنشان کرد که تجارت شستشوی NFT با جذب معامله‌گران با پاداش‌های کریپتویی به دلیل رقابت‌پذیری بالای فضا و راه‌اندازی مکرر پلت‌فرم‌های جدید، تقویت می‌شود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید