چهارشنبه, ۹ خرداد ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-05-29
تبلیغات
کد خبر: 7398 |
تاریخ انتشار : ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۵ |
8 بازدید
می پسندم
ارسال به دوستان

هفته گذشته خبر قتل مدیرعامل جوان یک شرکت معروف پخش‌کننده‌‌ لوازم بهداشتی و آرایشی در برج ۲۰ طبقه‌اش در محله کوهک تهران در صدر اخبار حوادث قرار گرفت. حالا متهمان دستگیر شده و در اداره آگاهی پلیس تهران به‌سر می‌برند.

هفته گذشته خبر قتل مدیرعامل جوان یک شرکت معروف پخش‌کننده‌‌ لوازم بهداشتی و آرایشی در برج ۲۰ طبقه‌اش در محله کوهک تهران در صدر اخبار حوادث قرار گرفت. حالا متهمان دستگیر شده و در اداره آگاهی پلیس تهران به‌سر می‌برند.

ساعت ۵ بعدازظهر روز ۲۸ فروردین ماه خبر قتل مرد جوانی به فوریت‌های پلیس اعلام شد و ماموران کلانتری ۱۴۱ کوهک به محل جنایت اعزام شدند. آنها در طبقه پانزدهم برج ۲۰ طبقه واقع در محله کوهک جسد مرد جوانی را مشاهده کردند که غرق در خون روی زمین افتاده بود و به گفته عوامل اورژانس حاضر در محل، بر اثر اصابت ۳۷ ضربه چاقو در ساعت ۹ صبح یعنی ۷ ساعت قبل از کشف جسد به قتل رسیده بود.

در ادامه بخش‌هایی از گزارش روزنامه اعتماد دراین باره و گفت‌وگو با قاتل و کارآگاه پرونده را می‌خوانید.

 حامد؛ جوان ۲۸ ساله به اتهام قتل مدیر شرکت پخش لوازم آرایشی و بهداشتی هنگامی که به مخفیگاهش در شمال کشور پناه برده، دستگیر شده است. او در مورد این حادثه می‌گوید:

مدتی بود که با مقتول اختلاف مالی داشتم. من به مقتول بدهکار بودم و باید مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان به او می‌دادم. آن موقع پول نداشتم نه اینکه نخواهم پول مقتول را بدهم. به مقتول گفته بودم به من فرصت بدهد، اما او هر روز مرا تهدید به مرگ می‌کرد. می‌گفت اگر پولم را ندهی سلاخی‌ات می‌کنم یا مثلا یک روز که سوار موتورت هستی می‌بینی یک نفر از پشت به موتورت می‌زند و تو را می‌کشد.

با این همه تهدید از سوی مقتول من هیچ‌ وقت از دست او فرار نکردم و در دسترسش بودم. حتی تلفنی با هم صحبت می‌کردیم. روز حادثه مرا به خانه‌اش دعوت کرد تا با هم در مورد تاریخ چک و پرداخت سریع آن صحبت کنیم.

آن روز به خانه مقتول در محله کوهک رفتم. اول بحث‌مان شد و بعد بحث بالا گرفت و درگیر شدیم. او دست مرا می‌کشید تا به سمت در خانه ببرد. من هم عصبانی شدم و چاقویی که همراه داشتم را از جیبم بیرون آوردم و چند ضربه به بدن او وارد کردم.

حامد در پاسخ به اینکه چند ضربه چاقو به بدن مقتول زدید و چرا اصلا آن روز چاقو همراه داشتید، می‌گوید:

همیشه که چاقو همراهم ندارم، اما مقتول آنقدر مرا تهدید کرده بود، ترسیده بودم. شب قبل این اتفاق مقتول تلفنی به من گفت اگر فردا (روز حادثه) با پول نیامدی اتفاقات خوبی برایت نمی‌افتد. من هم ترسیدم و چاقو با خودم بردم. دوستم هم از مقتول دل خوشی نداشت و با هم اختلاف داشتند. بنابراین دوستم آن روز همراه من آمد، اما پایین کنار ساختمان ایستاده بود.

وقتی من و مقتول در خانه با هم درگیر شدیم با چاقو چند ضربه به گردن و نقاط مختلف بدن او زدم و فرار کردم. جنازه را همانجا داخل خانه رها کردم و دو، سه روز به شمال رفتم تا آب‌ها از آسیاب بیفتد، اما در همان شمال دستگیر شدم.

کارآگاه پرونده در مورد جزییات بیشتر می‌گوید:

حامد چند وقتی می‌شد که به مقتول بدهکار بود. مقتول هم مرتب سراغ طلبش را از حامد می‌گرفت تا اینکه دوست حامد نقشه قتل مقتول را می‌کشد و حامد آن را عملی می‌کند. یعنی تمام نقشه جنایت زیر سر دوست حامد بوده است. دوست حامد به او گفته بود که به خانه مقتول برو و او را با چاقو بزن. حامد هم به خانه مقتول رفته و با ۳۷ ضربه چاقو او را به قتل می‌رساند. ۳۷ ضربه چاقو را هم به نقاط مختلف بدن مقتول وارد می‌کند. قبل از اینکه حامد مقتول را با چاقو بزند چند ساعت با هم درگیر می‌شوند و صدای بحث و دعوای آنها به گوش همسایه‌ها می‌رسد. موضوع درگیری نیز با اظهارات همسایه‌ها کاملا مطابقت دارد.

کارآگاه پرونده در ادامه می‌گوید:

پس از به قتل رساندن مقتول، حامد با دوستش که پایین ساختمان ایستاده بود تماس می‌گیرد و او هم به داخل خانه مقتول می‌رود. برخی لوازم خانه و گوشی مقتول را سرقت می‌کنند و دوست حامد کوله‌پشتی را به حامد می‌دهد و به او می‌گوید تو فرار کن، خودم می‌دانم جسد را چه کار کنم.

دوست حامد که نقشه قتل را کشیده بود پس از رفتن حامد سعی می‌کند آثار خون را از روی زمین پاک کند، اما چون مقدار خون زیاد بوده نتوانسته خون‌ها را پاک کند. دوست حامد خانه مقتول را ترک می‌کند و به یکی از دوستانش زنگ می‌زند و ماجرا را تعریف می‌کند. او هم دوست حامد را راهنمایی می‌کند که مقابل خانه مقتول برو و سر و صدا کن تا همسایه‌ها به پلیس خبر دهند. بعد که پلیس آمد خودت را به بی‌اطلاعی بزن.

این اتفاق می‌افتد و ما همانجا مقابل خانه مقتول، دوست حامد را دستگیر می‌کنیم و بعد هم خود حامد را در شمال دستگیر می‌کنیم.

علی ولی‌پورگودرزی، رییس پلیس آگاهی تهران نیز روز گذشته در تشریح جزییات این خبر گفت:

کشف جسد مردی در خانه‌اش واقع در یک برج ۲۰ طبقه در محله کوهک به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش داده شد که در پی آن و با دستور مقام قضایی کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ برای بررسی صحنه جرم به محل حادثه که در طبقه ۱۵ این برج قرار داشت، اعزام شدند.

کارآگاهان جنایی پس از ورود به محل با جسد مردی حدودا ۴۳ ساله مواجه شدند که هدف ۳۷ ضربه چاقو قرار گرفته بود. بررسی‌های اولیه نشان داد که مقتول در شغل پخش لوازم آرایشی و بهداشتی فعالیت داشته و مدیرعامل یک شرکت فعال در همین زمینه است. همچنین تحقیقات نشان داد که عامل یا عاملان این جنایت پس از ارتکاب جرم به ‌دنبال اسناد و مدارکی در خانه بوده‌اند.

کارآگاهان که در جریان بررسی‌های تخصصی صحنه جرم متوجه دوربین‌های مداربسته برج شده بودند به بازبینی فیلم‌ها پرداختند که مشخص شد موتورسیکلتی با دو سرنشین مقابل برج توقف کرده و مرد جوانی از موتور پیاده و وارد خانه مقتول شده و نیم ساعت بعد از حضور او نیز نفر دوم وارد خانه قربانی شده و دقایقی بعد هر دو با عجله و شتاب از برج خارج شده و سوار بر موتوسیکلت از محل متواری شده‌اند.

همچنین مشخص شد که بعد از رفتن مردان جوان، دیگر هیچ رفت‌وآمدی به خانه مقتول صورت نگرفته است. کارآگاهان در نخستین‌ گام مشخصات دو مرد داخل فیلم را مورد شناسایی قرار دادند که در جریان آن مشخص شد که آنها با مقتول اختلاف مالی هشت میلیارد ریالی داشته‌اند.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت همچنین در گام بعدی تحقیقات با اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه متهمان را در تهران و یکی از شهرهای شمالی کشور شناسایی کرده و پس از انجام هماهنگی‌ و اخذ مجوزهای لازم، این دو متهم را در جریان اجرای دو عملیات جداگانه بازداشت و به مقر انتظامی منتقل کردند.

یکی از متهمان در اعترافات خود به ماموران گفت که دوستش با مقتول اختلاف مالی داشته و در روز حادثه برای صحبت درباره اختلاف مالی به خانه‌اش رفته و از او هم خواسته تا بیرون برج منتظرش بماند. بعد از نیم ساعت هم متهم به قتل با او تماس گرفته و خواست تا به خانه مقتول برود. به محض ورود نیز با جسد مواجه شده و دوستش مدعی شده که ناخواسته دست به قتل زده است. این فرد ادعا کرد که حتی شاهد این جنایت هم نبوده، اما از ترس با هم فرار کرده‌اند.

با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده دراختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط بانک و بیمه | بیما در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید