پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-04-18
تبلیغات
کد خبر: 3156 |
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۹:۵۵ | ارسال توسط :
14 بازدید
1
ارسال به دوستان

برای قرن‌ها عده‌ای از افراد ادعا کرده‌اند که توانایی «کف‌‌بینی» دارند؛ به این معنی که با بررسی خط و خطوط کف دست، شکل دست، طول انگشت، بافت و سایر جزئیات می‌توانند پیش‌بینی کنند در آینده چه چیزی در راه است. این شبه‌علم ادعا می‌کند که خطوط و چین‌های روی دست را با هدف پیش‌بینی جنبه‌های […]

برای قرن‌ها عده‌ای از افراد ادعا کرده‌اند که توانایی «کف‌‌بینی» دارند؛ به این معنی که با بررسی خط و خطوط کف دست، شکل دست، طول انگشت، بافت و سایر جزئیات می‌توانند پیش‌بینی کنند در آینده چه چیزی در راه است.

این شبه‌علم ادعا می‌کند که خطوط و چین‌های روی دست را با هدف پیش‌بینی جنبه‌های مختلف زندگی شما ازجمله عشق، سلامتی، خلاقیت، هوش و احساسات تفسیر می‌کند.

پیروان این روش باستانی معتقدند هر علامت و شیار معنایی دارد که می‌تواند بر اساس طول، انحنا و عمق متفاوت باشد. حتی ظاهراً تلاقی خطوط به تجزیه و تحلیل دقیق شخصیت یک فرد و آگاهی از نتایج احتمالی آینده منجر می‌شود.

با این حال جوامع علمی، کف‌بینی را هم مثل طالع‌بینی «خرافه» می‌دانند.

مهم‌ترین خطوطی که روی کف دست بررسی می‌شوند شامل «خط زندگی»، نماد سلامتی، «خط سر» برای نشان دادن توانایی های فکری و «خط قلب یا عشق» است که با احساسات و روابط مرتبط است.

در این میان آلیشیا رز که ادعا می‌کند در ۴۰ سال گذشته بیش از ۱۵۰ هزار کف‌بینی انجام داده، رازهای کف‌بینی را برای علاقه‌مندان فاش کرده است.

اینکه کدام دست را بخوانید مهم است

کف دست چپ و راست شما در دنیای کف‌بینی متفاوت است.

به‌طور کلی گفته می‌شود دست غالب شما دقیق‌ترین نتایج را به دست می‌دهد و باید روی آن تمرکز کنید.

هنگام خواندن کف دست، ساده‌ترین راه برای تجزیه و تحلیل درست، گرفتن دو عکس است.

اولی باید در حالی باشد که دستتان صاف و کف دست رو به بالا باشد، انگشتان به طور طبیعی از هم باز شوند و شست به سمت بیرون کشیده شود. دست باید در حالت راحتی باشد تا خطوط طبیعی کف دست بررسی شود.

برای دومین عکس (از همان دست) انگشتان خود را به آرامی از حالت افقی به حالت عمودی بچرخانید. به این ترتیب، خطوط روی کف دست شما واضح‌تر و راحت‌تر خوانده می‌شوند.

با نگاه کردن به کف دست یا عکس‌ها متوجه خطوط کم‌رنگ، شکسته و عمیق‌تر خواهید شد.

رز می‌گوید: «خطوط می‌توانند در طول زمان تغییر کنند زیرا منعکس‌کننده انتخاب‌های ما در زندگی هستند. به طور کلی، خطوط قوی نشان‌دهنده عمق، قدرت یا نیرو هستند و خطوط کم‌رنگ نشان‌دهنده دمدمی‌مزاجی، بی‌ثباتی یا ضعف.

خط سرنوشت

این خط به صورت عمودی از کف دست می‌گذرد، اغلب از نزدیک مچ شروع می‌شود و به سمت انگشت میانی امتداد می‌یابد.

اگر خط سرنوشت بالاتر از پایین‌ترین قسمت کف دست شروع شود، می‌توانید در آینده منتظر موفقیت و تغییرات شغلی باشید.

رز می‌گوید: «یک خط پررنگ و غیرشکسته نشان‌دهنده پیشرفت است و اگر به یک انشعاب ختم شود، نشان‌دهنده موفقیت در امور مالی است. اگر خط به سه انشعاب ختم شود نشان‌دهنده موفقیت در امور معنوی و رضایت درونی است.»

به گفته این کف‌بین، «خط سرنوشت کم‌رنگ نشانه ناامیدی است، عدم وجود خط نشان‌دهنده یک زندگی روزمره قابل‌پیش‌بینی است و خط شکسته می‌تواند نشانه یک ضرر یا شکست بزرگ باشد.»

و اگر دو خط ببینید، سرنوشت موفقیت بزرگی برای شما در آستین دارد.

مهم است که به محل تقاطع خط سرنوشت با خطوط دیگر توجه کنید زیرا می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که چه زمانی به این موفقیت دست پیدا می‌کنید. تقاطع با «خط سر» نشان‌دهنده حدود ۳۵ سالگی‌ است و تقاطع با «خط قلب» حدود ۵۵ سالگی را پیش‌بینی می‌کند.

خط قلب

خط قلب در کف‌بینی یک خط مرکزی است. فال گیران ادعا می‌کنند که این تورفتگی بینشی درباره احساسات، روابط، عشق و روابط عاشقانه به دست می‌دهد.

این خط به‌صورت افقی در قسمت بالایی کف دست کشیده شده، از لبه زیر انگشت کوچک آغاز شده و به سمت انگشت اشاره حرکت می‌کند.

خط قلب طولانی به این معنی است احساسات خود را بروز می‌دهید و وارد روابط می‌شوید. اما خط قلب کوتاه نشان می‌دهد درگیری عاطفی با افراد برای شما سخت است.

همچنین ظاهراً مهم است که خط قلب شما کجا به پایان می‌رسد. اگر زیر انگشت اشاره تمام می‌شود به این معنی است که ایده‌آل‌گرا و عاشقی واقعی هستید. شما در روابطه خود با دیگران مایه می‌گذارید و همه شما را دوست دارند.

اگر این خط زیر انگشت وسط تمام شود، روی خانواده تمرکز دارید و یک دوست واقعی هستید که احساس وظیفه می‌کند و وفادار است.

رز می‌گوید شما می‌توانید یک رهبر، فردی مستقل و در مهارت‌های ارتباطی با مردم عالی باشید.

اگر خط قلب شما بین انگشت اشاره و انگشت وسط تمام می‌شود در روابط خود بسیار معقول و عملگرا، قابل اعتماد، آرام، صبور هستید و دوستانی از طیف‌های مختلف دارید.

عمق خط قلب شما نیز سرنخ‌هایی به دست می‌دهد. یک خط عمیق به این معنی است که با احساسات عمیقی به افراد علاقه‌مند می‌شوید و یک خط ضعیف یعنی نزدیک شدن به دیگران برای شما سخت است.

نحوه انحنای خط قلب در کف دست به سمت انگشتانتان نشان‌دهنده چگونگی عشق ورزیدن شماست. اگر به سمت بالا خم شود، یعنی احساسات خود را واضح بیان می‌کنید. در حالی‌که خط صاف به این معنی است که تودار و محتاط هستید.

رز می‌گوید: «اگر خط قلب شما در پایان به سمت پایین متمایل شود، شما کسی هستید که از احساسات خود محافظت می‌کنید و به‌راحتی عاشق نمی‌شوید زیرا وقتی عاشق می‌شوید احساساتتان بسیار عمیق است. شما احساسات خود را درونی می‌کنید که باعث می‌شود درک آن برای برخی آسان نباشد.»

خط سر (ذهن)

گفته می‌شود که این خط در مورد نحوه تفکر، پردازش اطلاعات و برقراری ارتباط با دیگران اطلاعاتی به ما می‌دهد.

زیر خط قلب، از گوشه نزدیک به انگشت شست شروع و به‌صورت افقی به سمت مخالف کف دست کشیده می‌شود.

به‌طور کلی، خط سر طولانی نشان‌ می‌دهد که شما به جزئیات اهمیت می‌دهید و می‌توانید اطلاعات زیادی را جذب کنید. در مقابل، خط کوتاه نشان‌دهنده کسی است که خطی‌تر فکر می‌کند و سریع به نتیجه می‌رسد.

رز می‌گوید: «خط بلندتری که به زیر انگشت حلقه ختم می‌شود نشان‌دهنده هوش و خط کوتاه‌تر نشان‌دهنده کُندی است.»

ظاهراً یک خط سر عمیق به این معنی است که شما حافظه خوب و ذهن متمرکزی دارید و راحت‌تر تمرکز می‌کنید. اما خط سطحی‌تر به معنای تفکر انعطاف پذیر و دامنه توجه کوتاه‌تر است.

درست مثل سایر موارد، انحناها هم اهمیت دارد. خط صاف به معنی عمل‌گرایی و واقع‌بینی است و خط شیب‌دار و منحنی نشان‌دهنده این است که به غرایز خود اعتماد می‌کنید و قدرت تخیل خوبی دارید.

محل شروع خط نیز نشان‌دهنده ویژگی‌های مختلف است.

خط نزدیک‌تر به انگشت اشاره می‌تواند به معنای ظرفیت رهبری، جذابیت و شخصیت جذاب باشد. خطی که به سمت وسط پایین می‌آید نشان‌دهنده کسی است که به راحتی ناامید می‌شود و انتقاد را دوست ندارد. و خط بسیار پایین نشان‌دهنده عدم اعتماد به نفس است.

ضربدر سحرآمیز

یک علامت ضربدر بین خط قلب و سر است و می‌تواند نشانه فردی با توانایی‌های غیبی بالا باشد.

به گفته این کف‌بین اگر این خط زیر انگشت اشاره باشد می‌تواند نشانه این باشد که درک عجیب و خارق‌العاده‌ای نسبت به افکار دیگران دارید. اگر زیر انگشت وسط باشد حس ششم قوی و همه فن حریفی دارید و خط زیر انگشت حلقه نشان‌دهنده ویژگی‌های خلاقانه، انرژی‌های شفابخش و شانس در زندگی است.

در نهایت اگر زیر انگشت کوچکتان باشد شما به ناشناخته‌ها، کاوش در عرفان و معنویت دارید.

لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط بانک و بیمه | بیما در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید