جمعه, ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-05-31
تبلیغات
کد خبر: 7037 |
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۱ |
474 بازدید
می پسندم
ارسال به دوستان

سمگا با ارزش بازار ۵۲۱۰۰ میلیارد ریال و قیمت تابلوی معاملات ۲۶۰۰ ریال درصنعت هتل و رستوران و گردشگری فعال است. این هلدینگ با p/nav زیر ۶۰ درصد و زیرمجموعه های سود ده می تواند برای سرمایه گذاران میان مدت جذاب باشد.

اقتصاد آنلاین – مینا یوسفی؛ گــروه ســرمایه گذاری میــراث فرهنگــی و گردشــگری ایران-ســمگا نخســتین هلدینــگ بورســی تخصصــی گردشــگری و هتلــداری ایــران می باشــد کــه بــا نمــاد« ســمگا» در فرابــورس شــناخته می شــود و با هدف توسعه صنعت گردشگری کشور و سرمایه‌گذاری در این بخش از طریق مشارکت‌های عمومی در سال ۱۳۸۸ تاسیس شد. این شرکت اولین شرکت بخش خصوصی پذیرفته‌شده در سازمان جهانی گردشگریUNWTO  است.
معرفی و موضع فعالیت شرکت:
شرکت گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران طبق طبقه‌بندی سازمان بورس در حوزه گردشگری فعالیت می‌کند. این شرکت بازوی اجرایی گروه مالی و گردشگری در حوزه گردشگری و هتل‌داری است. این شرکت در بیست و ششمین دوره معرفی شرکت های برتر ایران، توانست اولین شرکت با بیشترین میزان رشد فروش و بیشترین صعود و همچنین به عنوان ۱۰ شرکت پیشرو و عنوان “هفتادمین شرکت برتر ایران” را در بین شرکت‌های برتر را کسب نماید.
گفتنی است از آنجا که شرکت های برتر فهرست IMI-100 که هر ساله توسط مرکز رتبه بندی شرکت های برتر سازمان مدیریت صنعتی ایران  انتخاب می شوند ، کسب عنوان “هفتادمین شرکت برتر ایران” و “رتبه اول از نظر شاخص رشد فروش و رتبه اول از نظر بیشترین صعود” توسط شرکت «گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران – سمگا» دستاوردی مهم و موفقیتی بزرگ محسوب می شود.
وضعیت عملکرد سهم:
سمگا در اخرین گزارش که مربوط به اسفند ماه است حدود ۳۰۰ میلیون تومان سودآوری داشته است. ارزش پرتفوی بورسی شرکت در بهمن ماه ۵۲۵۹ میلیارد ریال بوده و اسفندماه به ۵۴۶۱ میلیارد تومان  رسیده  که ۲۰۲ میلیارد تومان افزایش داشته است.
این هلدینگ گردشگری تا اسفند نیز ۴۱۰۰۰ میلیون تومان  سود مجمع محقق کرده است. 
زیرمجموعه های  اصلی سمگا شامل:
بانک گردشگری
شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان ( سهامی عام )
شرکت فراگستر فدک اســـپادان
شرکت توسعه گردشگری آریا زیگورات
مؤسسه مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران
شـرکت زیـر سـاخت و توسـعه سـرمایه گذاری مهـر و مـاه
زیرمجموعه های فرعی شرکت:
شرکت لیزینگ گردشگری
شرکت سرمایه گذاری لقمان
شرکت ساختمانی تندیس تجارت باختر
شرکت توسعه مجتمعهای خدماتی و رفاهی پارس زیگورات
شرکت بهره برداری و تأمین هتل‌ های رکسان
شرکت های زیرمجموعه سمگا گزارش های خوبی روانه کدال میکنند برای مثال در گزارش های کدال شاهد هستیم که احیا استیل فولاد بافت از زیرمجموعه های گنگین در ۱۲ماهه به سود ۲۹۳۸۰ میلیارد ریالی رسیده است یا مجتمع فولاد صنعت بناب از زیرمجموعه های گنگین در ۱۲ماهه به سود ۸۳۳۵ میلیارد ریالی رسیده که سال قبل زیان ده بود. حال آنکه سمگا سهامدار ۳۷ درصدی گنگین است و از این بابت سود میبرد.
سمگا با مارکت ۵۲۱۰۰ میلیارد ریالی، حدود ۱۰ درصد از بانک گردشگری را دارد که به تازگی ملک شهرک غرب و ملک وزرا را ۱۲ هزار میلیارد تومان فروخت و ۷۵۰۰ میلیارد تومان سود شناسایی کرده و کل ارزش روز وگردش ۸.۲ همت هست و سود این معامله ۷.۵ همت صحبت هایی از شناسایی سود حدود ۵۰۰ تومانی به صورت غیر عملیاتی وگردش می باشد.
تحلیل نموداری سمگا و روند پیش رو از دید شمارش امواج:
سمگا یک مثلث بلند مدت را تکمیل میکند که از محدوده ۸۰۰ تا ۲۰۰ در این الگوی چندین ساله ریزش داشتیم. حال در اخرین لگ هستیم و انتظار داریم طی دو الی سه هفته آتی این موج تمام شود و وارد روند صعودی قوی شویم.
 لگ E از مثلث را ترکیبی دانتسیم که در بخش  اول دیا شکل گرفته و حال در بخش دومیم که می تواند به صورت یک مثلث  احتمالی حوالی ۲۵۰-۲۶۰ تمام شود.
هدف های مهم قیمتی موج پساالگویی ۳۶۰-۳۳۰ و سپس ۴۲۵-۴۶۵ تومان می باشد.

لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط بانک و بیمه | بیما در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید